Wtorek, 21 Maja, 2024

Marcin Najman komentuje starcie Usyk vs Joshua: “Te walki dziś jakieś bez wyrazu. Mistrz wyglądał, jakby pierwszy raz stał w ringu”

Marcin Najman komentuje starcie Usyk vs Joshua: "Te walki dziś jakieś bez wyrazu. Mistrz wyglądał, jakby pierwszy raz stał w ringu"
Fot. Twitter
Opublikowane 26 września 2021, 09:39
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Marcin Najman zabrał głos w sprawie pojedynku o mistrzowskie pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą i Oleksandrem Usykiem.

Za nami gala w Londynie i walka o ogromną stawkę. Brytyjczyk po raz kolejny przystąpił do obrony pasów WBA, WBO, IBO i IBF. Usyk jednak pewnie wypunktował rywala na przestrzeni 12 rund i po jednogłośnej decyzji sędziów odebrał mu wszystkie tytuły.

Wielu ekspertów typowało zwycięstwo Joshuy, który miał wygrać nawet przed czasem. W ringu to jednak Ukrainiec pokazał swoją przewagę, kilkukrotnie o mało nie posyłając rywala na deski. Usyk zdominował ostatnią odsłonę, a Joshua walczył już o przetrwanie.

Nowy mistrz w wywiadzie zaraz po walce przyznał, że właśnie tak wizualizował sobie przebieg tego pojedynku – Walka potoczyła się dokładnie w taki sposób, jaki sobie wyobrażałem. Właśnie taki scenariusz nakreślaliśmy.

Ukrainiec najpierw zdominował kategorię junior ciężką, a teraz zdobył cztery pasy w dywizji królewskiej. Usyk przekonuje jednak, że wciąż nie pokazał nam wszystkiego – Zapewniam was jednak, że cały czas nie widzieliście jeszcze mojej najlepszej wersji, mogę być dużo lepszy niż dzisiaj.

Co ciekawe, pojedynek nie spodobał się Marcinowi Najmanowi. El Testosteron uważa, że starcie było “bez wyrazu”, a prawdziwie emocjonujące walki w kategorii ciężkiej ostatni raz mogliśmy zobaczyć w latach 90.

– Oglądaliśmy walkę Joshua vs Usyk. Wyglądało to tak jakby Joshua kompletnie nie wiedział jak boksować z mańkutem. Ten pojedynek był podobny do Adamek vs. Dawson, w obu przypadkach mistrz wyglądał jakby pierwszy raz stał w ringu. Na mańkuta boksuje się lewym sierpem po zejściu w lewo mawiał Jerzy Kulej. Kto wygra lewą rękę z prawą mańkuta wygrywa walkę mawia Andrzej Golota. Natomiast pomimo kunsztu Usyka te walki dziś jakieś bez wyrazu. Może na starość staje się sentymentalny, ale w wadze ciężkiej prawdziwe iskry leciały ostatnio w latach dziewięćdziesiątych.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments