Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) Anthony Joshua po stracie mistrzowskich pasów: “Nie chodzi o to, co on zrobił, tylko o okazje, jakie mu dałem. Nie wrócę do domu opłakiwać tego, to jest wojna”

(VIDEO) Anthony Joshua po stracie mistrzowskich pasów: "Nie chodzi o to, co on zrobił, tylko o okazje, jakie mu dałem. Nie wrócę do domu opłakiwać tego, to jest wojna"
Fot. YouTube
Opublikowane 26 września 2021, 09:10
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami pojedynek na szczycie kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą i Oleksandrem Usykiem. Brytyjczyk po raz kolejny stracił swoje mistrzowskie pasy.

Joshua był faworytem tego pojedynku, jednak po 12 rundach decyzja sędziów nie mogła być inna. Jednomyślnie wskazali zwycięstwo Ukraińca, który po zdominowaniu dywizji junior ciężkiej, podbija kategorię ciężką. Usyk odniósł 19 zwycięstwo i zdobył pasy IBF,IBO, WBA i WBO.

Dla AJ’a jest to druga porażka w 26 walkach. Brytyjczyk był niepokonany przez 22 pojedynki. W 2019 roku stracił pasy na rzecz Andy’ego Ruiza, jednak odzyskał je pół roku później. Czy tym razem również będzie w stanie powrócić na mistrzowski tron? Usyk udowodnił, że jest wyjątkowo trudnym rywalem i był momenty, w których wszyscy myśleliśmy, że Joshua wyląduje na deskach.

Joshua na konferencji prasowej po walce przyznał, że kontuzja oka mocno utrudniła mu pojedynek – Nic nie widziałem w dziewiątej rundzie. Naprawdę nic nie widziałem, bo moje oko było zamknięte. Ale to było dobre doświadczenie. Kiedy los ci nie sprzyja, musisz nauczyć się kontrolować samego siebie, pozostać na szczycie swoich możliwości.

– Kiedy wracałem do szatni, powiedziałem sobie, jestem gotowy wrócić na salę, jestem gotowy trenować. Po prostu chcę powrócić na siłownie, wrócić do pracy i rozwoju, więc kiedy walczę z tymi dobrymi rywalami i widzę, że są naruszeni, mogę wykorzystać okazję.

To była świetna lekcja. Wiem, że patrzymy na to z negatywnego punktu widzenia, ale ja muszę przyjąć to jako dobrą lekcję – kontynuował Joshuą – Nigdy nie patrzę na rywala. Patrzę na siebie i widzę, gdzie zrobiłem błąd. Więc nie chodzi o to, co on zrobił, tylko o to, jakie dałem mu do tego szanse. Nie chodzi o niego. Po prostu sprawdzę, co zrobiłem źle i poprawię błędy.

Jestem inny, nie jestem obrażalski. To błogosławieństwo móc walczyć o tytuł mistrza świata, walczyć z mocnymi rywalami i wychodzić dla ludzi. Nie wrócę do domu opłakiwać tego, to jest wojna. To długi proces. To nie jest tak, że jedna porażka i koniec ze mną.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments