(VIDEO) Piłkarze nie wytrzymali. Rzucili się na sędziów i ich skopali!

Opublikowane 30 września 2021, 11:16
przez FW
0
0

Kilku piłkarzy klubu Angusht będzie musiało zrobić sobie przymusową przerwę od gry w piłkę nożną. Podczas ostatniego meczu z liderem tabeli klubem Energetik doszło do wielkiej awantury, w której najbardziej poszkodowani zostali sędziowie.

Kilka dni temu na stadionie w Prochladnym odbył się mecz Energetika z Angusht Nazrań. Do 88. minuty był wynik 1:1, jednak sędzia Siergiej Smirnow po zagraniu jednego z zawodników podyktował rzut wolny. Z decyzją nie chciał zgodzić się piłkarz Angushta – Bekkhan Alijew, który naubliżał sędziemu i został wyrzucony z boiska. Opuszczając boisko, Alijew podobno rzucił bandażem zdjętym z ręki w sędziego asystenta. Drużyna Energetika wykorzystała szansę i strzeliła gola wychodząc na prowadzenie 2:1.

Kilka minut później mecz dobiegł końca, a na boisku pojawił się ponownie Alijew, który z Magomedem Balayevem i Ruslyanem Ziazikovem rzucili się na sędziów.

Balayev miał dwukrotnie uderzyć sędziego w twarz, podczas gdy jego kolega z drużyny Ruslan Zyazikov wyprowadził serię kopnięć i ciosów.

W międzyczasie z czerwoną kartką na koncie Alijew powalił sędziego asystenta Witalija Naumowa na ziemię, następnie kopiąc go.

Lokalny związek piłkarski szybko ukarał tych, którzy zaatakowali sędziów i wywołali awanturę. Na Alijewa nałożono dwuletni zakaz gry, podczas gdy koledzy z drużyny Balayev i Ziazikov otrzymali jednoroczne zawieszenie.

Inni zawodnicy Angushta – Markhiev i Energetika – Alan Aslanuko i Artem Orsayev, będą zmuszeni pauzować sześć meczów również za udział w bójce.

Dodatkowo Energetik został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. rubli za udział swoich fanów w bójce, dodatkowo otrzymując zakaz przyjmowania kibiców na własnym stadionie przez najbliższe dwa mecze.

Źródło: YouTube / rt.com