Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Johnny Walker: “Na 100% pokonam Jana Błachowicza. Nie ma aż tak wysokich umiejętności…”

fot. Screenshot UFC
Opublikowane 1 października 2021, 08:44
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Johnny Walker, bohater najbliższej gali UFC Vegas 38, nie pokonał jeszcze Thiago Santosa, a już przewiduje walkę o pas. Ba, jest przekonany o tym, że pokona Jana Błachowicza!

Johnny Walker idzie po pas

Johnny Walker miał już swoje wzloty i upadki w UFC. Pierwsze trzy pojedynki dla największej organizacji MMA kończył już w pierwszej rundzie, pokonując kolejno Khalila Rountree, Justin Ledet oraz Mishę Cirkunova. Każdy z nokautów był niezwykle spektakularne i wszyscy wróżyli Brazylijczykowi szansę na walkę o pas mistrzowski.

Wtedy jednak przyszły cięższe momenty. Najpierw już w pierwszej rundzie padł po ciosach Coreya Andersona, a cztery miesiące później jednogłośną decyzją przegrał z Nikitą Krylovem. Po rocznej odbudowie zdołał wrócić na zwycięską ścieżkę pokonując Ryana Spanna. Johnny wciąż jest pewien swoich umiejętności oraz w swoje przeznaczenie, którym jest zostanie kolejnym mistrzem w dywizji półciężkiej.

W rozmowie z Arielem Helwanim w The MMA Hour Walker stwierdził, że z łatwością pokonałby obecnego championa:

Jan jest twardy. Jest dobry, jest mistrzem, ale na 100% bym go pokonał. Nie ma aż tak wysokich umiejętności. Jest silny, twardy i posiada pas, tak? Pokonał Adesanyę i utrzymał pas. Radzi sobie świetnie, ale zrobię to lepiej.

Przyszły pretendent

Niewykluczone, że Brazylijczyk znów przybliży się do pozycji pierwszego pretendenta. Ewentualna wygrana z Thiago Santosem, który jest 5-ty w rankingu, na pewno mu w tym pomoże. W najbliższy weekend Johnny Walker będzie musiał uważać, bo już dwukrotnie w UFC pokazano, że da się z nim wygrać i to w sposób dominujący.

Jan Błachowicz tymczasem szykuje się do kolejnej obrony pasa. Polak w walce wieczoru UFC 267 zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Wydaje się, że kolejnym pretendentem do tytułu jest Jiri Prohazka, a tuż za jego plecami jest Alexander Rakic. “Cieszyński Książę” przyznał, że potencjalny pojedynek z Czechem musiałby się odbyć w Europie, co w obliczu poprawy sytuacji na świecie jest niewykluczone.

Źródło: MMA Fighting

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO