Niedziela, 19 Maja, 2024

Artur Szpilka o porażce Adama Kownackiego: “Pierwsza runda naprawdę była optymistyczna. Mówię o tym, że Adam…”

Artur Szpilka o porażce Adama Kownackiego: "Pierwsza runda naprawdę była optymistyczna. Mówię o tym, że Adam..."
Fot. Twitter/ Instagram
Opublikowane 10 października 2021, 12:33
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Artur Szpilka zabrał głos po walce Adama Kownackiego i skomentował jego porażkę, którą wcześniej wytypował na swoich social mediach.

W nocy z soboty na niedzielę na gali w Las Vegas Adam Kownacki stanął do rewanżowego pojedynku z Robertem Heleniusem. Pierwsze starcie Polaka z Finem miało miejsce w Nowym Jorku w marcu 2020 roku. Wówczas Helenius jako pierwszy pokonał Kownackiego i to przed czasem już w 4 odsłonie.

Rewanżowy pojedynek wytypował Szpila, który 2017 roku miał okazję zmierzyć się z Kownackim. Na gali w Nowym Jorku starcie zostało rozstrzygnięte w 4 rundzie, a “Babyface” zwyciężył przez TKO.

Miałem okazję i być w ringu i z jednym sparować, z jednym walczyć. Tutaj Adam wygląda na zdeterminowanego. To, że ta walka się tak wydłużyła, to będzie na jego korzyść. Wieku nie oszukasz, Helenius cały czas się starzeje, to nie jest ten sam zawodnik, aczkolwiek to on wyszedł zwycięsko z tamtej walki i nie chciałbym być złym prorokiem, ale może będzie podobna sytuacja. Mam nadzieję, że się mylę. Życzę Adamowi jak najlepiej, Adaś dawaj z siebie wszystko. Trzymam kciuki – powiedział na swoich social mediach.

Starcie Polaka z Finem ponownie zakończyło się przed czasem. Co ciekawe, Kownacki na kartach punktowych nie wygrał ani jednej odsłony. W 6 rundzie Helenius sędzia przerwał pojedynek, wydawało się, że z powodu dyskwalifikacji, jednak okazało się, że z powodu kontuzji oka Polaka.

Ale pierwsza runda naprawdę była optymistyczna. Nie mówimy o tym zamroczeniu, o tym trafieniu podbródkiem… Mówię o tym, że Adam podchodził blisko, wysoko ręce miał. Dopiero później od drugiej rundy zaczął zostawiać nogi z tyłu. Helenius trafiał lewą ręką, bardzo mądrze boksował w tej walce. Tak naprawdę lewą ręką robił dystans, bił lewy prosty i potem lewy podbródek i trafiał prawą ręką nad nisko opuszczoną ręką Adama – skomentował na gorąco Szpilka cytowany przez portal mma.pl.

Źródło: Twitter / mma.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments