Niedziela, 19 Maja, 2024

Trener Adama Kownackiego grzmi po porażce z Heleniusem. “Nie robił nic nad czym pracowaliśmy…”

fot. Screenshot TVP Sport
Opublikowane 10 października 2021, 05:30
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Bardzo źle wyglądała dyspozycja Adama Kownackiego, który przegrał rewanżowe starcie z Robertem Heleniusem i to koniec jego marzeń o wielkim boksie.

Adam w ringu nie był sobą, zabrakło przede wszystkim chłodnej głowy i realizacji założeń taktycznych. Od początku walki Kownacki wyglądał na spiętego i zagubionego co skrupulatnie wykorzystał Helenius.

Polak już w pierwszej rundzie miał ogromne problemy i po jednej z akcji zaczęło zamykać się jego lewe oko. Z rundy na rundę było coraz gorzej.

Na kartach punktowych Kownacki nie wygrał ani jednej rundy.

Sędzia ringowy przerwał jednostronne starcie w szóstej rundzie. Początkowo sugerowano dyskwalifikację za uderzenia poniżej pasa, za które we wcześniejszej rundzie odebrano mu jeden punkt.

Podczas odczytywania werdyktu stwierdzono natomiast, że Helenius wygrał przez techniczny nokaut.

Jeden i drugi werdykt nie okazał się poprawny. Dziennikarz Przemek Garczarczyk, który był obecny na gali w Las Vegas rozmawiał z sędzią. Pojedynek został przerwany przez niezdolność do walki. – “Rozmawiam z sędzią. NIE DQ, walka przerwana, technical decision, niezdolność do walki (oko). Chaos.” – napisał Garczarczyk.

Następnie dziennikarz przekazał pierwsze słowa trenera Keitha Trimbla, który był odpowiedzialny za przygotowanie Kownackiego do rewanżu z Heleniusem.

Rozmawiam z trenerem Adama, Keithem Trimble. Rozkłada ręce: “Nie robił nic nad czym pracowaliśmy. Atak bez lewego prostego, brak ruchu głową, Nie mam wytłumaczenia dlaczego Adam tak walczył. Naprawdę nie mam”.

Przed rewanżem Kownackiego, jego menadżer Keith Connolly mówił:

– “To walka o być albo nie być dla Adama. Pędził w kierunku tytułu mistrzowskiego, ale ta porażka z Heleniusem wyrzuciła go poza tor. Wróci na niego, jeśli tym razem wygra. Obejrzeliśmy we 3 – ja, Adam i trener Keith Trimble – tamtą walkę. Szczegółowo omówiliśmy rzeczy, które poszły źle i co dokładnie Adam musi zrobić inaczej.

Polak musi dokładnie zastanowić się nad dalszą karierą i tym w jaki sposób nią pokierować.

Na Twitterze Kownacki opublikował zdjęcie ze szpitala z podpisem:

Od 1 rundy nic nie widziałem, myślałem, że jaja ma trochę niżej

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments