Piątek, 24 Maja, 2024

Poważna kontuzja Kownackiego po walce z Heleniusem! Czeka go długa przerwa: “Co mogę powiedzieć? Sorry, wróciły wszystkie najgorsze nawyki”

Poważna kontuzja Kownackiego po walce z Heleniusem! Czeka go długa przerwa: "Co mogę powiedzieć? Sorry, wróciły wszystkie najgorsze nawyki"
Fot. Twitter
Opublikowane 11 października 2021, 13:14
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Adam Kownacki w ostatnim pojedynku został mocno obity i doznał poważnej kontuzji. Pięściarza czeka długa przerwa od pojedynków w ringu.

“Babyface” w miniony weekend stoczył pojedynek na gali w Las Vegas i poniósł ciężką porażkę. Po raz kolejny zmierzył się Robertem Heleniusem. Fin jako jedyny był w stanie pokonać Polaka, co więcej zrobił to dwukrotnie przed czasem. Pierwszy raz w 2020 roku Helenius wygrał już w czwartej odsłonie.

Tym razem pojedynek miał wyglądać całkiem inaczej. Rewanż dla Kownackiego był wyjątkowo ważny, a pięściarz wyszedł na ring w życiowej formie fizycznej.

Ta walka znaczy dla mnie po prostu wszystko, bardzo ciężko do niej trenowałem. Dla mnie to starcie o być albo nie być. Muszę udowodnić sobie i całej reszcie, że to, co stało się ostatnio, było zwykłym wypadkiem przy pracy i więcej już się nie powtórzy. Wtedy byłem lekkomyślny, nie słuchałem swojego trenera i zapłaciłem za to karę. Helenius pokazał mi, że jeśli patrzysz za daleko, możesz oberwać, dlatego tym razem skupiam się wyłącznie na nim – powiedział przed walką Kownacki.

Niestety Fin nie pozostawił żadnych wątpliwości i wygrał wszystkie odsłony. Od pierwszej rundy Kownacki miał spory problem, gdyż nie widział na jedno oko, przez co uderzał rywala poniżej pasa i stracił jeden punkt. Po pięciu odsłonach sędziowie punktowali 50-44 dla Heleniusa.

Po przegranym pojedynku Kownacki trafił do szpitala i na swoich social mediach napisał, że przeprasza, oraz dodał – Od 1 rundy nic nie widziałem, myślałem, że jaja ma trochę niżej.

Pięściarz przyznał, że w pierwszej walce nie słuchał swojego trenera, jednak tym razem popełnił ten sam błąd. Przemysław Garczarczyk, który rozmawiał z trenerem Kownackiego, przekazał – Rozmawiam z trenerem Adama, Keithem Trimble. Rozkłada ręce: “Nie robił nic, nad czym pracowaliśmy. Atak bez lewego prostego, brak ruchu głową, Nie mam wytłumaczenia, dlaczego Adam tak walczył. Naprawdę nie mam”.

Dziennikarz potwierdził, że pięściarz ma pękniętą kość oczodołową, zdradził również, co powiedział po przegranej – A co mogę powiedzieć o walce? Sorry, wróciły wszystkie moje najgorsze nawyki. Sorry, nie wiem dlaczego.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments