Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Jan Błachowicz zapowiada zmianę kategorii wagowej! “To wielki plan. Jest to jedna z rzeczy, którą…”

fot. YouTube
Opublikowane 15 października 2021, 08:00
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Jan Błachowicz już na UFC 267 po raz drugi w karierze stanie do obrony tytułu mistrzowskiego. “Cieszyński Książę” zmierzy się z brazylijskim weteranem, którym jest Glover Teixeira. Kolejni rywale ustawiają się w kolejce, a Janek tymczasem… zapowiada przejście do kategorii ciężkiej!

Jan Błachowicz zapowiada zmianę kategorii!

Jan Błachowicz przygotowuje się do kolejnej obrony pasa na UFC 267. Rywalem Polaka będzie niepokonany od pięciu pojedynków Glover Teixeira. Polak tymczasem w rozmowie z LowKickMMA zapowiedział przejście do dywizji ciężkiej!

Za 2 może 3 walki. Tak, 2-3 walki i zmienię kategorię na ciężką. To wielki plan na przyszłość. Starzeję się i ścinanie wagi robi się coraz trudniejsze… a do tego lubię jeść! To jedna z rzeczy, którą chcę zrobić dla siebie i spróbować się w królewskiej kategorii.

Zmiana kategorii wiąże się z wieloma konsekwencjami, choć Błachowiczowi nieobce są przeciwności losu. Długo w końcu czekał na szansę zostania mistrzem UFC. W królewskiej kategorii wagowej czekają na niego liczne nowe wyzwania, jak chociażby Francis Ngannou, czy Ciryl Gane. Warto też przypomnieć, że “Cieszyński Książę” już jakiś czas temu wspominał, że mógłby w dywizji ciężkiej zmierzyć się z Jonem Jonesem!

– Pewnie, że mogę go pokonać w wadze ciężkiej. Możemy to zrobić jako walkę dodatkową, nie musi być o tytuł. Będę gotowy. .Jon obiecał mi walkę i będę mu to wypominał. Niech dotrzyma słowa i zróbmy to. 

UFC 267 i kolejna obrona pasa

Przed Błachowiczem tymczasem nie lada wyzwanie. Polski mistrz dywizji półciężkiej w kolejnej obronie tytułu stanie w szranki z Gloverem Teixeirą. “Cieszyński Książę” po pokonaniu Dominicka Reyesa na UFC 253 przez TKO w drugiej rundzie starł się z Israelem Adesanyą. Niepokonany “The Last Stylebender” podjął próbę zostania championem w dwóch różnych kategoriach wagowych.

Nigeryjczykowi nie powiodło się, a Jan Błachowicz stał się pierwszym fighterem w historii, który pokonał Adesanyę. Sposób w jaki Polak zdominował rywala stał się wzorem do naśladowania, o czym wspominał niedawno Derek Brunson.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy też walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: LowKickMMA

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO