środa, 8 grudnia, 2021
Strona głównaPiłka NożnaUdaremniono ustawkę pseudokibiców. Policja zatrzymała do kontroli ponad 50 osób z bojówki...

Udaremniono ustawkę pseudokibiców. Policja zatrzymała do kontroli ponad 50 osób z bojówki łódzkiego klubu

Policjanci w Łodzi, we współpracy z opoczyńskimi policjantami, namierzyli ponad 50 mężczyzn związanych z bojówkami jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Przy pseudokibicach policjanci znaleźli m.in. rękawice MMA.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi, we współpracy z łódzkim wydziałem kryminalnym uzyskali informację, że pseudokibice jednego z łódzkich klubów piłkarskich będą próbowali siłowo skonfrontować się z pseudokibicami jednego z  klubów piłkarskich z województwa świętokrzyskiego. Mundurowi ustalili, że pseudokibice z Łodzi kierują się w kierunku trasy Tomaszów Mazowiecki – Opoczno, a dalej w kierunku granicy województwa.

Współpraca w tym zakresie łódzkich policjantów z policjantami z opoczyńskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, doprowadziła do udaremnienia konfrontacji w miejscowości Sitowa w gminie Opoczno. Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili kilkudziesięciu mieszkańców województwa łódzkiego. W pojazdach, którymi przyjechali, ujawniono emblematy świadczące o przynależności do grupy pseudokibiców oraz akcesoria wykorzystywane do walki wręcz. 

Po wylegitymowaniu i kontroli osób oraz pojazdów, pseudokibice odjechali w asyście policji. Dzięki uzyskanym informacjom i natychmiastowej reakcji policji, najprawdopodobniej nie doszło do bójki pseudokibiców, która jak pokazują przykłady z przeszłości, mogła skończyć się tragicznie.

fot. policja.pl

Źródło: policja.pl

- Advertisement -

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Mariusz Grabowski przed galą GROMDA 7: „Sporty walki to aktualnie taka...

0
Już 10 grudnia odbędzie się kolejna gala największej polskiej organizacji walk na gołe pięści. Przed nami emocjonujące starcia, które zobaczymy na GROMDA 7.