Piątek, 24 Maja, 2024

“Bombardier” ciężko znokautowany w 18 sekund! Nie wiedział, co się dzieje!

Fot. KSW
Opublikowane 23 października 2021, 23:53
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Ta walka miała odbyć się na początku roku. Dopiero jednak teraz, podczas gali KSW 64, doszło do prawdziwego zderzenia gigantów – Mariusz Pudzianowski zmierzył się z popularnym „Bombardierem”, senegalskim mistrzem zapasów.

W marcu tego roku Mariusz Pudzianowski i Serigne Ousmane Dia wnieśli na wagę blisko 300 kilogramów. Podczas ważenia przed galą KSW 59 licznik w przypadku Mariusza pokazał 120,2 kg, a u „Bombardiera” 151,2! Starcie w wadze superciężkiej nie doszło jednak do skutku. W dniu walki Senegalczyk zaczął odczuwać bóle w jamie brzusznej i został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu personel medyczny stwierdził ostre zapalenia wyrostka robaczkowego, co automatycznie wykluczyło udział „Bombardiera” w starciu z Polakiem. Po tym wydarzeniu szefowie organizacji zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby do walki jednak doszło.

MARIUSZ PUDZIANOWSKI PRZED KSW 64

Od czasu niefortunnych wydarzeń z gali KSW 59 Mariusz Pudzianowski nie próżnował. Po tym, jak rozbił szybko Nikolę Milanovicia, który zastąpił w klatce Dię, zmierzył się z Łukaszem Jurkowskim. Zawodnicy zapowiedzieli bitwę w klatce i dotrzymali słowa.

Na przestrzeni prawie całych trzech rund nie zabrakło emocji, a fighterzy pokazali prawdziwe serce do walki. Ostatecznie jednak Mariusz okazał się lepszy i pod koniec walki rozbił Łukasza w parterze.

Pudzianowski podczas KSW 64 wszedł do klatki po raz trzeci w tym roku. Jak sam zapowiadał, nie planował wnosić na wagę więcej, niż przy pierwszym podejściu do „Bombardiera”. Stawiał bowiem na dynamikę i szybkość.

SERIGNE OUSMANE DIA PRZED KSW 64

„Bombardier” nie krył zawodu po wydarzeniach związanych z odwołaniem jego debiutu w KSW. Przed walką z Mariuszem zapowiadał, że nie tylko go pobije, ale też, że będzie to dopiero początek jego przygody z polską organizacją.

Serigne Ousmane Dia legitymuje się zdecydowanie mniejszym rekordem w klatkach MMA od Mariusza Pudzianowskiego. Na swoim koncie po KSW 64 ma zaledwie trzy pojedynki. Najpierw zwyciężył z innym topowym zapaśnikiem Amadou Papisem „Rocky Balboa” Konezem, a następnie z czołowym brytyjskim mistrzem walk na gołe pięści, Danem Podmore’em.

Zapasy w przypadku Serigne to nie tylko klucz do sukcesu w MMA, ale również ogromne doświadczenie wyniesione z Senegalu. Popularny „Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju. Ousmane Dia dwukrotnie został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”. Dzięki swoim sukcesom stał się równie wielką gwiazdą w Senegalu, jak Mariusz Pudzianowski w Polsce.

RELACJA

Runda 1:

Walkę rozpoczął od dwóch niskich kopnięć, Następnie Pudzianowski wystrzelił piekielnie mocnym prawem, którym brutalnie znokautował Senegalskiego “Bombardiera” Mariusz Pudzianowski pokonał Serigne Ousmane „Bombardier” Dia przez KO w 1. rundzie

KARTA WALK

WALKA WIECZORU

Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Bruno Augusto dos Santos (10-2, 1 KO, 5 Sub) – walka o pas wagi koguciej

KARTA GŁÓWNA

Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs Serigne Ousmane Dia „Bombardier” (2-0, 2 KO)

Filip Pejić (15-5-2, 10 KO, 3 Sub) vs Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 Sub)

Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, w Sub)

Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 Sub) vs Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub)

Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs Sylwia Juśkiewicz (9-6, 6 KO)

Cezary Kęsik (12-1, 9 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak (11-3, 5 KO, 6 Sub)

Albert Odzimkowski (11-5, 3 KO, 7 Sub) vs Jason Radcliffe (16-8, 10 KO, 4 Sub)

Adam Tomasik (5-0, 2 KO, 3 Sub) vs Oumar Sy (4-0, 2 KO, S Sub)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO