Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Daniel Rutkowski brutalnie znokautował Filipa Pejicia! Potężne kopnięcie w głowę kończy walkę na KSW 64

Fot. KSW
Opublikowane 23 października 2021, 23:24
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Świetne starcie w kategorii piórkowej było jednym z głównych pojedynków gali KSW 64. Autor jednego z najszybszych nokautów w historii KSW, Filip Pejić, przywitał w okrągłej klatce mistrza organizacji FEN i Babilon MMA, Daniela Rutkowskiego.

FILIP PEJIĆ PRZED KSW 64

Filip Pejić ma za sobą szósty pojedynek pod szyldem organizacji KSW. W ostatnim boju jego rywalem został były mistrz wagi piórkowej, Salahdine Parnasse. Starcie zakończyło się w drugiej rundzie i Filip musiał uznać wyższość przeciwnika.

Efektownie walczący Pejić jest autorem najszybszego nokautu w historii KSW przed starciem z byłym mistrzem zmierzył się z Sebastianem Rajewskim. Pojedynek rozegrał się błyskawicznie. Filip już w pierwszej wymianie trafił rywala potężnym prawym sierpem, po którym Rajewski padł znokautowany na matę. Wygranie walki zajęło Pejiciowi jedenaście sekund.

DANIEL RUTKOWSKI PRZED KSW 64

Daniel Rutkowski jest aktualnie najlepszym polski zawodnikiem kategorii piórkowej. 32-latek z Radomia wywodzi się z zapasów, w których zdobył tytuł mistrza Polski zarówno będąc młodzieżowcem, jak i walcząc już w seniorach.

Daniel wszedł do klatki po serii dwunastu wygranych. W tym czasie zdobył pas mistrzowski organizacji FEN i Babilon MMA. W roku 2019 Daniel był też nominowany do prestiżowej nagrody Heraklesa w kategorii „Zawodnik roku”. W tym roku stoczył też trzy pojedynki w zawodowym boksie i chociaż wygrał raz, to pokazał się z bardzo dobrej strony i nabył nowych umiejętności.

RELACJA

Runda 1:

Pejic ruszył mocno do przodu trafiając rywala latającym kolanem i był bliski do skończenia walki przed czasem. Chorwat znów trafił kilkoma ciosami czym zachwiał rywala. “Rutek” chciał obalić rywala, ale nic z tego nie wyszło. Filip był niezwykle groźny stwarzał realne zagrożenie, dla Polaka. Nasz rodak powoli odzyskiwał wolę walki i poszedł do przodu trafiając rywala kilkoma świetnymi ciosami. Po jednej z takich akcji zaczął dociskać rywala do siatki. Jednak Pejic rozerwał klincz i zaczął tańczyć na nogach szukając swojej szansy w stójce. Daniel zaczął wywierać presję, lecz został skontrowany krótkim łokciem. “Rutek” ruszył na rywala świetnymi sierpami. Do końca rundy nasz rodak wymieniał ciosy i kopnięcia z Chorwatem.

Runda 2:

Pejic znów ruszył ostro do przodu trafiając rywala. Daniel szedł do przodu, ale to Chorwat był celniejszy. “Rutek” ruszył po obalenia, ale przez chwilę dociskał rywala do siatki. Jednak Filip zerwał klincz i zaczął polować kontry. Daniel znów wywierał presję i w pewnym momencie wystrzelił piekielnie mocnym wysokim kopnięciem nokautując Filipa Pejica.

Daniel Rutkowski pokonał Filipa Pejica przez KO w 2. rundzie.

KARTA WALK

WALKA WIECZORU

Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Bruno Augusto dos Santos (10-2, 1 KO, 5 Sub) – walka o pas wagi koguciej

KARTA GŁÓWNA

Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs Serigne Ousmane Dia „Bombardier” (2-0, 2 KO)

Filip Pejić (15-5-2, 10 KO, 3 Sub) vs Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 Sub)

Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, w Sub)

Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 Sub) vs Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub)

Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs Sylwia Juśkiewicz (9-6, 6 KO)

Cezary Kęsik (12-1, 9 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak (11-3, 5 KO, 6 Sub)

Albert Odzimkowski (11-5, 3 KO, 7 Sub) vs Jason Radcliffe (16-8, 10 KO, 4 Sub)

Adam Tomasik (5-0, 2 KO, 3 Sub) vs Oumar Sy (4-0, 2 KO, S Sub)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO