Niedziela, 19 Maja, 2024

Jedna z największych wypłat w karierze Pudzianowskiego! Wiemy, ile zarobi za walkę z “Bombardierem”

Jedna z największych wypłat w karierze Pudzianowskiego! Wiemy, ile zarobi za walkę z "Bombardierem"
Fot. YouTube
Opublikowane 23 października 2021, 10:15
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już dzisiaj o godzinie 20:00 rozpocznie się gala KSW 64, na której do klatki powróci Mariusz Pudzianowski. Jego przeciwnikiem będzie dobrze znany polskim kibicom “Bombardier”.

O Senegalczyku jest głośno już od początku tego roku. Serigne Ousmane Dia miał bowiem zawalczyć z Polakiem na KSW 59. Jednak w dniu gali trafił do szpitala i nie był w stanie stoczyć pojedynku. Zawodnik przeszedł operację wycięcia wyrostka robaczkowego i po kilku miesiącach powrócił do Polski.

“Bombardier” nie ma dużego doświadczenia w formule MMA, jednak jest weteranem senegalskich zapasów znanych jako Laamb. Ousmane ma na swoim koncie mistrzostwo świata, które zwyciężył w 2002 i 2014 roku. Ponadto zawodnik w swojej ojczyźnie ma status prawdziwej gwiazdy i kiedy tylko wychodzi na ulice, przyciąga tłumy kibiców.

Zapasy zapewne będą najmocniejszą bronią “Bombardiera”, gdyż w klatce walczył zaledwie dwa razy. Natomiast Pudzianowski, który karierę rozpoczął w 2009 roku, stoczy swój 24 pojedynek. Co ciekawe, obaj zawodnicy są kilka kilogramów lżejsi, niż przed galą KSW 59.

Tym razem Mariusz Pudzianowski wniósł na wagę 117,8 kg, a jego przeciwnik 148,1 kg. Senegalczyk jest więc ponad 30 kilogramów cięższy, jednak w tym przypadku znacznie większa waga niekoniecznie będzie atutem w starciu z byłym strongmanem.

Polak ma na swoim koncie walki z rywalami o podobnej lub znacznie większej wadze. 144 kg do klatki ringu wniósł Bob Sapp, nieco mniej ważył natomiast Sean McCorkle. Nikt jednak nie zbliżył się wagowo do Erica Escha znanego jako “Butterbean”. Zawodnik podczas starcia z Pudzianem ważył ponad 200 kilogramów. Podczas oficjalnej ceremonii waga pokazała swój maksymalny limit.

“Bombardier” będzie nie tylko jednym z najcięższych rywali Pudzianowskiego, ale także zapewni mu jedną z największych wypłat w karierze. Według informacji podanych przez portal “Super Express”, były strongman na starciu z senegalskim zapaśnikiem rzekomo zarobi ponad 500 tysięcy złotych.

Źródło: Super Express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO