środa, 8 grudnia, 2021
Strona głównaPunch DownOrganizacja PunchDown reaguje na doniesienia w sprawie "Walusia"! "Artur otrzymał natychmiastową pomoc…"

Organizacja PunchDown reaguje na doniesienia w sprawie „Walusia”! „Artur otrzymał natychmiastową pomoc…”

Za nami gala PunchDown 5, na której 16 zawodników wzięło udział w turnieju o 50 tysięcy złotych. Niestety po jednym z nokautów zawodnik trafił do szpitala i obecnie walczy o życie.

Artur „Waluś” Walczak dobrze rozpoczął zawody i w pierwszej walce pokonał Adriana „Dzika” Żebrowskiego. Tym samym awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzył się z Karolem Filasińskim. „Waluś” znokautował „Bułę” i przeszedł do kolejnego etapu.

W półfinale zmierzył się ze zwycięzcą całego turnieju Dawidem Zalewskim. Mistrz ciężko znokautował rywala. „Waluś” stracił przytomność i podbiegli do niego ratownicy medyczni, którzy wynieśli go na noszach. Jak się okazało, zawodnik trafił do szpitala, gdzie walczy o życie.

ARTUR „WALUŚ” WALCZAK W CIĘŻKIM STANIE PO GALI PUNCHDOWN5

Jak przekazał portal sportowegniezno.pl, Artur Walczak prosto z gali PunchDown trafił na oddział intensywnej terapii. Przeszedł badanie tomografem, po którym natychmiast przeprowadzono operację. Wykazała ona poważne obrażenia – „Rokowania na tę chwilę są niepewne, a kluczowe będą najbliższe 24 godziny” – czytamy w artykule opublikowanym przez portal.

Głos w sprawie zabrał m.in. przyjaciel znokautowanego zawodnika „Bonus BGC”, który na swoich social mediach zamieścił kilka wpisów. Freak fighter obwinia organizację o to, że zawodnik zbyt długo musiał czekać na przyjazd karetki.

– Czekam na oficjalne oświadczenie federacji PunchDown w sprawie mojego bliskiego przyjaciela Artura Walczaka, dlaczego nieprzytomny 30 minut czekał za karetką! Tego tak nie zostawimy.

– Artur Walczak jest obecnie w stanie krytycznym. Odciągnęli mu krew z połowy półkuli, reszty nie dali rady. Po uderzeniu wytworzył się ogromny krwiak. Te czekanie na karetkę mogło zadecydować o jego zdrowiu.

Do całej sprawy odniosła się federacja PunchDown, która zapowiedziała, że oświadczenie zostanie wydane wraz z potwierdzonymi informacjami o stanie zdrowia zawodnika:

– Oświadczenie o stanie zdrowia Artura „Walusia” Walczaka zostanie wydane, jak tylko federacja otrzyma potwierdzone i oficjalne informacje o stanie jego zdrowia. W trakcie wczorajszego wydarzenia po nokautującym ciosie Artur otrzymał natychmiastową pomoc medyczną na miejscu, a następnie został przewieziony do szpitala.

– Jednocześnie prosimy o niepowielanie niepotwierdzonych i fałszywych informacji na temat stanu zdrowia Artura oraz przebiegu działań zespołów medycznych, szczególnie przez osoby, które nie były obecne na miejscu wydarzenia.

Źródło: sportowegniezno.pl / Instagram

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Mariusz Grabowski przed galą GROMDA 7: „Sporty walki to aktualnie taka...

0
Już 10 grudnia odbędzie się kolejna gala największej polskiej organizacji walk na gołe pięści. Przed nami emocjonujące starcia, które zobaczymy na GROMDA 7.