Piątek, 24 Maja, 2024

(VIDEO) Zalany łzami “Bonus BGC” o stanie zdrowia “Walusia”! “Rozmawiałem z lekarzem. Niestety…”

(VIDEO) Zalany łzami "Bonus BGC" o stanie zdrowia "Walusia"! "Rozmawiałem z lekarzem. Niestety..."
Fot. Instagram/ YouTube
Opublikowane 23 października 2021, 19:02
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Piotr Witczak znany jako “Bonus BGC” przekazał najnowsze informacje w sprawie Artura „Walusia” Walczaka, który po wczorajszej gali PunchDown trafił do szpitala w ciężkim stanie. Pojawiło się również oficjalne oświadczenie organizacji, które znajdziesz poniżej.

W półfinałowym pojedynku turnieju PunchDown Artur Walczak zmierzył się z Dawidem Zalewskim. Po uderzeniu “Zalesia” zawodnik stracił przytomność i padł znokautowany. Do “Walusia” podbiegli ratownicy medyczni, którzy na noszach wynieśli go ze sceny.

BONUS BGC O STANIE ZDROWIA ARTURA “WALUSIA” WALCZAKA

Zawodnik następnie trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację i aktualnie walczy o życie. O całej sprawie na bieżąco informuje jego przyjaciel Piotr Witczak, który kontaktuje się z kibicami za pośrednictwem swoich social mediów.

Artur Walczak jest obecnie w stanie krytycznym. Odciągnęli mu krew z połowy półkuli, reszty nie dali rady. Po uderzeniu wytworzył się ogromny krwiak. Te czekanie na karetkę mogło zadecydować o jego zdrowiu – napisał kilka godzin temu i dodał, że czeka na oficjalną odpowiedź organizacji.

Bonus BGC udał się do szpitala we Wrocławiu, gdzie na oddziale intensywnej terapii znajduje się walczący o swoje życie “Waluś”. Zalany łzami Piotr Witczak rozmawiał z lekarzem i przekazał, że jego przyjaciel ma ciężkie uszkodzenie mózgu.

– Rozmawiałem właśnie z lekarzem na OIOM-ie. Artur ma ciężkie uszkodzenie mózgu. Niestety, nie rokuje to dobrze. Jest malutka szansa na przeżycie. Świat się kończy.

Organizacja PunchDown wydała oświadczenie w sprawie Artura Walczaka, w którym zapewniła, że zanim trafił do szpitala, zapewniono mu niezbędną opiekę medyczną przez ratowników znajdujących się na gali.

OFICJALNE OŚWIADCZENIE ORGANIZACJI PUNCHDOWN:

OŚWIADCZENIE PUNCHDOWN SP. Z O.O.

Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5 jeden z jej uczestników, Artur „Waluś” Walczak, znajduje się obecnie pod opieką medyczną w szpitalu. Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu.

Podczas nieszczęśliwego zdarzenia z wczorajszego wieczoru natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym mógł otrzymać pomoc doraźną i zostać poddany dalszej ocenie medycznej. Zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły ich do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co niezwłocznie uczyniono. Następnie pogotowie przetransportowało Artura do jednego z wrocławskich szpitali w celu udzielenia mu dalszej specjalistycznej pomocy. Na początku przyszłego tygodnia zostanie przygotowany szczegółowy raport medyczny z przebiegu zdarzenia.

Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.

Artur jest nie tylko uczestnikiem naszych gal, ale również naszym kolegą. Może liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Jego bliskimi. Trzymamy bardzo mocno kciuki za to, żeby szybko powrócił do pełni zdrowia.

Źródło: Instagram/ Facebook

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments