piątek, 3 grudnia, 2021
Strona głównaUFCTeixeira zapowiada nokaut na Błachowiczu! "Będzie obawiał się parteru. Poczuje wielką brazylijską...

Teixeira zapowiada nokaut na Błachowiczu! „Będzie obawiał się parteru. Poczuje wielką brazylijską siłę”

Już ostatnie dni dzielą nas od jednej z najlepszych gal MMA w 2021 roku. Podczas sobotniego UFC 267 zawalczy aż trzech Polaków, w tym mistrz Jan Błachowicz.

TRZECH POLAKÓW NA KARCIE WALK UFC 267

Pierwszym starciem na karcie wstępnej znalazło się zestawienie trenującego w Akademii Sportów Walki Wilanów Michała Oleksiejczuka. Fighter zmierzy się z niepokonanym Shamilem Gamzatovem. Natomiast na karcie głównej widnieje nazwisko najlepszego polskiego ciężkiego, czyli Marcina Tybury. Zawodnik stanie do walki z Alexandrem Volkovem, który zajmuje 5. miejsce w rankingu dywizji.

W main evencie Jan Błachowicz po raz drugi w karierze przystąpi do obrony mistrzowskiego tytułu. W ostatnim pojedynku pokonał wielką gwiazdę Israela Adesanyę, a teraz przyszedł czas na starcie z weteranem Gloverem Teixeirą.

GLOVER TEIXEIRA ZAPOWIADA NOKAUT NA JANIE BŁACHOWICZU

41-letni Brazylijczyk staje przed ostatnią szansą w karierze na zdobycie tytułu. Fighter zamierza wykorzystać swoją najmocniejszą broń, jaką jest BJJ, aby zyskać przewagę w stójce. Teixeira wierzy, że obawa Błachowicza przed obaleniami, odbierze mu pewność siebie w starciu.

Błachowicz to bardzo trudny przeciwnik, ale widzę to tak, że zwyciężę przed czasem, przez poddanie bądź nokaut. Moja ręka pójdzie do góry na znak tego, że mamy nowego mistrza świata – mówił Teixeira w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Jest bardzo dobry w zadawaniu uderzeń rękami i nogami, posiada imponującą siłę. Mam duży szacunek do jego umiejętności, ale on także będzie się obawiał, że sprowadzę go do parteru. Dlatego w stójce moje ręce go dosięgną. I wtedy poczuje wielką brazylijską siłę – dodał.

Błachowicz jednak odpowiednio przygotowywał się do nadchodzącej walki. Zadbał właśnie o to, by nie obawiać się sprowadzeń i umiejętności parterowych rywala. Co ciekawe, przyznał, że być może sam będzie obalał swojego rywala i przenosił pojedynek do parteru.

Aby być w pełni gotowym na weterana UFC, Cieszyński Książę trenował z legendą Brazylijskiego Jiu-Jitsu Braulio Estimą oraz jednym z najlepszych polskich grapplerów Gerardem Łabińskim. Jan Błachowicz jest pewny siebie przed obroną tytułu i podobnie jak Teixeira, wizualizuje sobie nokaut na przeciwniku.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Plan transmisji

  • Karta wstępna rozpocznie się około 16:30
    – na karcie wstępnej walka Michała Oleksiejczuka z Shamilem Gamzatovem
  • Karta główna rozpocznie się około 20:00
    – na karcie głównej walka Marcina Tybury z Alexandrem Volkovem
    – pojedynek Jana Błachowicza z Teixeirą około 22:45

Gala na żywo będzie transmitowana w STS TV.

Jeśli nie masz jeszcze konta, wystarczy się zarejestrować tutaj.

Rejestrując się teraz otrzymasz dodatkowo darmowe 29 zł na start, które możesz wykorzystać na dowolny zakład.

Źródło: Przegląd Sportowy

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze