Środa, 22 Maja, 2024

(VIDEO) Jan Błachowicz poddany w drugiej rundzie! Traci mistrzowski pas UFC!

Fot. UFC
Opublikowane 30 października 2021, 23:16
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Za nami jedna z najważniejszych walk w historii polskiego MMA! Na gali UFC 267 Jan Błachowicz przystąpił do drugiej obrony mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej i zmierzył się z weteranem Gloverem Teixeirą. Pojedynek cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców na całym świecie. Wynik walki Błachowicz vs Teixeira

UFC 267: Błachowicz vs Teixeira wynik

Droga Błachowicza do walki z Teixeirą

Jan Błachowicz do UFC trafił w 2014 i lepiej zadebiutować w amerykańskiej organizacji nie mógł. Efektownymi kopnięciami i ciosami w parterze w 1 rundzie znokautował Latifiego. W kolejnych 5 starciach zanotował aż 4 porażki – wszystkie przez decyzji i był bliski zwolnienia.

Na szczęście UFC miało w planach galę w Polsce i to być może uratowało kontrakt. Polak świetną gilotyną poddał Devina Clarka i zaczął zwycięski marsz. Po 3 kolejnych zwycięstwach Cieszyński Książę na gali UFC w Pradze w lutym 2019 roku wystąpił w po raz pierwszy w walce wieczoru.

Ewentualne zwycięstwo z Thiago Santosem miało otworzyć Janowi drzwi do walki o pas z Jonem Jonesem. Niestety w 3 rundzie po kapitalnej serii Brazylijczyka Błachowicz przegrał przez TKO. Była to pierwsza porażka “Cieszyńskiego Księcia” przed czasem od 2011 roku i jak dotąd jedyna w UFC.

Życiowa szansa przeszła Błachowiczowi obok nosa, ale nie załamał się i wrócił do oktagonu 5 miesięcy później spektakularnie nokautując i łamiąc szczękę byłemu mistrzowi kategorii średniej Rockholdowi! Jeszcze w tym samym roku na kolejną walkę Polak poleciał do Brazylii by zmierzyć się z legendarnym Jacare Souzą. Po bardzo ciężkiej i „brzydkiej” walce Błachowicz wygrał przez Split Decision.

Na początku 2020 roku Jan stoczył walkę o którą bardzo zabiegał – rewanż z Coreyem Andersonem za bolesną porażkę z 2015 roku. Był to kolejny popis Cieszyńskiego Księcia i pokazanie legendarnej „Polskiej Siły”. Po 3 minutach pierwszej rundy Janek wypalił potężną bombę i Amerykanin ciężko znokautowany runął na matę. To zwycięstwo okazało się podwójnie cenne ponieważ zapewniło Błachowiczowi mistrzowskie starcie o zwakowany pas przez Bonesa z Dominickiem Reyesem.

26 września 2020 roku Polak na stałe zapisał się na kartach historii MMA! Po bardzo dobrej walce i srogich kopnięciach na wątrobę w 2 rundzie przez TKO pokonał Reyesa i został nowym mistrzem UFC kategorii półciężkiej.

W pierwszej obronie pasa zmierzył się w super fightcie z niepokonanym mistrzem kategorii średniej Isrealem Adesanyą. Po bardzo dobrej taktycznej walce Błachowicz w 2 fazie walki zdominował rywala – szczególnie w parterze i ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją zadając pierwszą zawodową porażkę Nigeryjczykowi!

Droga Glovera Teixeiry do walki z Janem Błachowiczem

Glover Teixeira dwa dni przed galą skończył 42 lata. Dla Brazylijczyka starcie z Błachowiczem było drugą i ostatnią szansą na zostanie mistrzem UFC.

Teixeira to bardzo dobry grappler posiadający czarny pas w brazylijskim Jui Jitsu.

Do UFC trafił w 2012 roku z rekordem (18-2). W amerykańskim gigancie udanie zadebiutował efektownie poddając w 1 rundzie Kyle Kingsburyego. Po kolejnych 4 zwycięstwach w tym z ostatnim przed czasem z Ryanem Baderem wywalczył sobie walkę o pas. W 2014 roku na gali UFC 172 spotkał się w walce z Jonem Jonesem. Teixeira zawiesił wysoko poprzeczkę, ale skończył na tarczy przegrywając jednogłośnie na punkty po 5 rundowej batalii.

W następnym okresie jego kariery przez 5 lat przeplatał zwycięstwa z porażkami. Od 2019 roku przeżywa drugą młodość. Pięcioma kolejnymi zwycięstwami wywalczył sobie drugą mistrzowską szansę. Szczególnie na uwagę zasługują dwa ostatnie zwycięstwa Glovera, gdzie nie był faworytem.

Najpierw efektownie przed czasem pokonał Anthony’ego Smitha, a potem sprawił sporą niespodziankę poddając ostatniego pogromcę Błachowicza Thiago Santosa. Właśnie głównie tymi zwycięstwami zasłużył na walkę o pas.

Walka Jan Błachowicz vs Glover Teixeira – relacja i wynik

Runda 1

I ruszył Jan Błachowicz niskim kopnięciem i prawym prostym. Daje się jednak zepchnąć pod siatkę, a stamtąd Glover Teixeira go sprowadza! Błachowicz na plecach, zapina gardę i trzyma Brazylijczyka. Ten stara się obijać Polaka. Cieszyński Książę dobrze go przytrzymuje, ściąga ręce, wyprowadza też krótkie uderzenia. Te jednak też sprowadza Teixeira. Jan Błachowicz traci sporo sił będąc z pleców i uważając na łokcie i ciosy Brazylijczyka. Ten pierwszy dochodzi szczęki Polaka. Brazylijczyk napiera, Cieszyński Książę broni się i niestety tę rundę będzie musiał spisać na straty. Glover próbuje dochodzić głowy Błachowicza, ten broni się jednocześnie będąc świadomym umiejętności parterowych rywala. Glover Teixeira dociska jeszcze szyję mistrza, odbierając mu tlen.

Runda 2

Jan Błachowicz rusza z prostymi, stara się odpuchać przewnika. Glover Teixeira znów jednak rusza po nogę, broni się jednak Janek! I sierpowy na wątrobę! Brazylijczyk skraca dystans ciosami, a po chwili mam klincz na siatce. Błachowicz zrywa i znów pracuje lewymi prostymi. Stara się wyczuwać Brazylijczyka i przy próbie sprowadzenia wyprowadza Jan podbródkowy. Dobrze też trafia Teixeira! Jan Błachowicz ratował się szukając Kimury, ale znalazł się w fatalnej pozycji, Teixeira zajmuje plecy i zapina duszenie zza pleców! NOWYM MISTRZEM KATEGORII PÓŁCIĘŻKIEJ ZOSTAJE GLOVER TEIXEIRA!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO