Piątek, 24 Maja, 2024

(VIDEO) Krwawa walka na UFC 267! Zmasakrowany Kopylov przegrywa z Duraevem po trzech rundach!

Fot. UFC
Opublikowane 30 października 2021, 19:11
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Kolejne starcie z karty wstępnej UFC 256 w Abu Zabi należało do zawodników walczących w kategorii średniej. Dla jednego z fighterów był to debiut w największej organizacji MMA na świecie.

UFC 267: Kopylov vs Duraev

Rosyjski zawodnik Roman Kopylov stoczył 10 pojedynek w swojej karierze i po raz drugi wszedł do klatki UFC. Po serii 9 zwycięstw, w tym 8 przed czasem dostał szansę od amerykańskiego giganta. W debiucie miał zmierzyć się m.in. z Krzysztofem Jotko, jednak walka została odwołana, a Rosjanin zawalczył z Karlem Robersonem.

Amerykanin poddał debiutanta niecała minut przed końcem trzeciej rundy i przerwał jego świetną serię wygranych pojedynków. Na gali UFC 267 Rosjanin podjął próbę powrotu na zwycięską ścieżkę.

Kopylov przywitał w klatce swojego rodaka Alberta Duraeva, dla którego był to debiut w organizacji UFC. Fighter o pseudonimie “Maczeta” stoczył 18 pojedynek w karierze i wszedł do klatki po serii 9 zwycięstw. Po drodze pokonał m.in. dobrze znanych polskim kibicom Patrika Kincla i Piotra Strusa.

Walka Duraev vs Kopylov relacja

RUNDA 1

Fighterzy zaczęli spokojnie, dużo ruszania rękoma i straszenia. Duraev potknął się przy próbie uderzenia, ale szybko wrócił na nogi. W końcu dobre mocne niskie kopnięcie wewnętrzne. Kopylov szuka swojej szansy ciosem na korpus, Albert Duraev odpowiada szybką kombinacją. Roman Kopylov uruchamia szybkie ręce, rywal stara się odpowiadać dwa razy szybciej. Wkłada w to dużo siły, co może źle się skończyć w kolejnych odsłonach. Kopylov odpycha próbę wejścia w klincz, unika też ciosów na głowę. Duraev wyprowadza dobre kopnięcie na korpus, a po chwili niemal trafia lewym sierpem! Roman Kopylov próbuje korzystać z większego zasięgu, nie ma jednak szczęścia. Duraev wyprowadza wysokie kopnięcie, ale jest ono wyłapane, przez co Kopylov ma szansę i wykorzystuje ją w postaci kilku podbródkowych. Próba kolana na ciało w wykonaniu Romana i jeszcze celna kombinacja z wysokim kopnięciem w wykonaniu Kopylova. Runda jednak w jego wykonaniu stratna.

RUNDA 2

Duraev od razu ruszył z mocnymi ciosami na głowę. Ale po chwili do Kopylov mocno go trafia! Albert wylądował na kolanach, ale młodszy rywal nie zdołał go skończyć. W tej sytuacji zagrożenia w końcu Duraev ruszył po nogi przeciwnika. Złapał Romana za nogę, ale sędzia musiał przerwać pojedynek, bo młodszy fighter złapał za siatkę! Po wznowieniu Duraev natychmiast sprowadził oponenta i natychmiast zmienił pozycję na górny dosiad. W fatalnej pozycji znalazł się Kopylov, bo przeciwnik szuka duszenia trójkątnego! Chwilę po tym prostuje się i wyprowadza łokcie, a zaraz po nich mocne ciosy na głowę przeciwnika! Kopylov stara się ratować, ale Duraev kontynuuje masakrę łokciami z góry! Roman Kopylov jest całkowicie wyłączony z ofensywy, próbuje się bronić, ale starszy rywal cały czas go zasypuje ciosami! I jeszcze jedna próba trójkąta rękoma! Niestety nieudana, ale to nic 0 Duraev wraca di griund-and-poundu. Młodszy Rosjanin oddaje plecy, Duraev zaczyna pracować nad duszeniem zza pleców… ALE KOPYLOV WYTRZYMUJE! Fatalnie wygląda Roman Kopylov i sędzia postanowił wezwać lekarza. Mamy jednak 3 rundę!

RUNDA 3

Duraev od razu atakuje przeciwnika, ten próbuje ciosów na korpus i wysokiego kopnięcia. Albert Duraev unika długich rąk przeciwnika i idzie po sprowadzenie! Kopylov jednak zdołał uciec i próbuje zdjąć głowę przeciwnika lewym sierpem. Po lewym kopnięciu na korpus otrzymuje jeszcze uderzenie od starszego oponenta. Kolejna próba obalenia w wykonaniu Duraeva, ale ponownie nieskutecznie. Dużo sił stracił, po ucieczce rywala padł na twarz! Kopylov wyprowadza cios, trafia, ale jest zbyt zmęczony, żeby móc skończyć Alberta! Ten jednak wyprowadza dwa proste, po których podskoczyła głowa Rosjanina.2 minuty do końca, a obaj zadają coraz mniej ciosów, widać po nich wycieńczenie. Kopylov opiera ręce na kolanach, ale raczej nie jest to oznaka „kozaczenia” a la Nate Diaz! Kopylov po raz trzeci już gubi szczękę, a Albert Duraev cały czas napiera i wyprowadza ciosy. Idzie jeszcze w nogi, a pod koniec finałowej odsłony sam zostaje obalony! Kopylov przetrzymuje rywala na siatce, a po ostatniej syrenie obaj padają na matę!

Sędziowie byli jednogłośni! Pojedynek wygrywa Albert Duraev!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO