Wtorek, 21 Maja, 2024

Alexander Volkov po wygranej nad Marcinem Tyburą: “Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, przerwałem jego serię…”

Źródło: screenshot YouTube
fot. screenshot YouTube
Opublikowane 31 października 2021, 10:08
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Niestety seria zwycięstw Marcina Tybury została przerwana na UFC 267. Polak choć starał się jak mógł, nie miał szans w pojedynku z Alexandrem Volkovem.

Drugi z Polaków na karcie UFC 267, Marcin Tybura, nie powtórzył wyczynu Michała Oleksiejczuka, który znokautował swojego rosyjskiego rywala już w pierwszej rundzie. Popularny “Tybur” do walki z Alexandrem Volkovem podchodził na fali 5 kolejnych zwycięstw. Polski ciężki ostatnią walkę skończył już w pierwszej rundzie. “Drago” natomiast przegrał z obecnym tymczasowym mistrzem dywizji, Cirylem Gane.

Tym razem jednak Rosjanin dobrze wykorzystał swoją stójkę. Choć “Tybur” szukał zapasów, to Alexander Volkov sprowadził go już w pierwszej odsłonie. Później było tylko gorzej i “Drago” wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Po walce nie ukrywał, że podchodząc do tego pojedynku miał podniesione morale z powodu narodzin syna:

Jestem jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Kilka dni temu urodził mi się syn i to jemu i mojej rodzinie dedykuję tą wygraną.

Cieszę się, że zwyciężyłem przeciwko Marcinowi Tyburze. Przerwałem jego znakomitą serię wygranych, a do tego sam wróciłem na ścieżkę zwycięstw.

Alexander Volkov przyznał, że nastawił się na kontry i musiał bronić się przed grapplingiem “Tybura”. Lepiej wykonał game plan i to on jego ręka powędrowała w górę:

W stójce zrobiłem to, co zwykle robię. Kluczem do sukcesu była obrona przed obaleniami. Obroniłem sprowadzenia i wygrałem.

Źródło: UFC YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO