Wtorek, 21 Maja, 2024

Kołecki nie był szczery w sprawie odejścia z KSW? Kawulski o negocjacjach: “Z jego ust w żadnym momencie nie padły słowa o tym, że…”

Kołecki nie był szczery w sprawie odejścia z KSW? Kawulski o negocjacjach: "Z jego ust w żadnym momencie nie padły słowa o tym, że..."
Fot. YouTube
Opublikowane 2 listopada 2021, 14:14
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Jeden z szefów KSW odniósł się do dzisiejszej sensacyjnej wiadomości, jaką przekazał Szymon Kołecki, który postanowił rozstać się z największa organizacja MMA w Polsce.

Były sztangista stoczył dla KSW cztery pojedynki. Pokonał Mariusza Pudzianowskiego, Damiana Janikowskiego, Martina Zawadę i Akopa Szostaka. Fighter był już przymierzany do kolejnych walk i nic nie wskazywało na to, że zdecyduje się na odejście z KSW.

Jak wyjaśnił w wywiadzie dla portalu onet.pl, podjął taką decyzję po nieudanych negocjacjach dotyczących walki z Tomaszem Narkunem. Zawodnik już kilkukrotnie wspominał, że nie jest gotowy na taki pojedynek.

Umówiliśmy się z władzami federacji KSW, że stoczę w tym roku jeszcze jeden pojedynek za normalną stawkę, ale nie było mowy o starciu o pas z kimś takim, jak niepokonany od pięciu lat w wadze półciężkiej Tomasz Narkun. A taką właśnie dostałem ofertę. I ją odrzuciłem – powiedział Kołecki.

Nigdy wcześniej tego nie zrobiłem, ale w tym wypadku oczekiwałem więcej czasu na przygotowania niż tylko niespełna osiem tygodni. A tylko tyle mi zaproponowano, choć ja byłem po dwumiesięcznym roztrenowaniu. Nie chciałbym takiej walki jedynie „zaliczyć”, a dać sobie szansę na zwycięstwo. Do tego jednak trzeba przygotować odpowiednią formę. Mowa w końcu o przeciwniku, który jest najlepszym zawodnikiem w KSW.

Okazało się jednak, że na rozmowę nie ma szans, więc w tej sytuacji lepiej będzie się rozstać. Mogłem oczywiście trzymać się zapisów umowy i dochodzić swoich praw, ale uznałem, że będzie lepiej, jeśli każdy pójdzie w swoją stronę. Zawsze chciałem wystąpić w KSW, dokonałem tego, ale ta część historii właśnie się skończyła – dodał.

Kiedy informacja obiegła social media, oświadczenie w tej sprawie wydał Maciej Kawulski. Podziękował on Kołeckiemu za współpracę i zaproponował mu dowolny termin pojedynku z Narkunem, sugerując, że zbyt krótki czas przygotowań tak naprawdę nie był powodem nieudanych negocjacji.

W wywiadzie dla portalu Sportowe Fakty szef KSW wyjaśnił, jak wyglądały rozmowy z Szymonem Kołeckim:

W tym, co powiedział Kołecki, jest dużo prawdy, ale tyle samo konfabulacji. Umówiliśmy się, że w tym roku dostanie walkę za pełną stawkę. Proszę mi wierzyć, że ta stawka jest naprawdę wysoka. Dlatego właśnie uznaliśmy, że musi to być wyjątkowy pojedynek.

Zaproponowaliśmy Kołeckiemu bardzo prestiżowe starcie, takie, o którym marzy każdy zawodnik w tej dyscyplinie sportu. I wtedy pojawiły się problemy. Nawet nie chcę dosłownie cytować jego słów. Mogę tylko powiedzieć, że w tym momencie negocjacji zaczęło się wybieranie rywali i stawianie sprawy na ostrzu noża – oświadczył Maciej Kawulski.

Szef KSW w kolejnej wypowiedzi wyraźnie potwierdził, że Kołecki nigdy nie wspomniał o tym, że dostał zbyt mało czasu na przygotowanie do pojedynku z Tomaszem Narkunem.

Z ust Kołeckiego w żadnym momencie negocjacji nie padły słowa o tym, że ma za mało czasu na przygotowania. Powiedział tylko, że Narkun jest zbyt wymagającym rywalem i dlatego on tej walki nie przyjmie – dodał Kawulski.

Źródło: Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO