Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Khamzat Chimaev dostanie walkę z Nate Diazem? Dana White komentuje! “Pogadamy, na sto procent, chcę to zrobić.”

fot. Instagram / Twitter
Opublikowane 3 listopada 2021, 08:34
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Jednym z największych wygranych UFC 267 był zdecydowanie Khamzat Chimaev. “Borz” szybko rozprawił się z rywalem, a swoją osobowością szybko zdobył rzeszę nowych fanów. Szwed czeczeńskiego pochodzenia wyzwał później dwóch fighterów… a jedna z tych walk bardzo przypadła do gustu Danie White!

Khamzat Chimaev – nowa gwiazda?

Khamzat Chimaev to zdecydowanie fighter, na którego trzeba zwracać uwagę. Czeczen ze szwedzkim paszportem dopiero po raz 4 wystąpił w oktagonie UFC, a niektórzy – jak chociażby Michael Bisping – ustawiają go w czubie kolejki pretendentów do pojedynku z Kamaru Usmanem. “Borz” tymczasem na UFC 267 stoczył walkę z Jingliang Lim, choć to za dużo powiedziane. Chińczyk nie miał najmniejszych szans przeciwko Khamzatowi Chimaevowi, został szybko obalony i poddany duszeniem zza pleców.

Czeczen sam siebie określił mianem króla UFC. Swoim występem na pewno zachwycił każdego, zwłaszcza luzem, jaki zachował w klatce. Ostatecznie fighter po podniesieniu chińskiego oponenta przeszedł się z nim po klatce zagadując do Dany White’a:

 Podniosłem go i mogłem obalić od razu, ale musiałem podejść do Dany White’a. Widziałem, że sięga po telefon, albo coś innego i powiedziałem mu: moich walk nie możesz ominąć! (…) Podczas moich pojedynków nie warto sprawdzać telefonu, czy czegoś. Raz opuścisz wzrok, a ja kładę gościa spać.

Khamzat Chimaev vs. Nate Diaz?!

Na konferencji prasowej po UFC 267, Khamzat Chimaev wyzwał dwie wielkie gwiazdy nie tylko kategorii półśredniej, lecz także federacji: Nate’a Diaza oraz Jorge Masvidala:

– Hej, [Nate] Diaz, dawaj brachu! Zmierzmy się.

– Sprawdźmy, kto jest prawdziwym gangsterem. Masvidal… ma jakiś tam pas, nie pamiętam, pas skur*iela, czy coś takiego. Położę wszystkie gwiazdy UFC, bracie. Teraz to ja jestem UFC.

Dana White udzielił na ten temat wypowiedzi TMZ Sports. Prezydent UFC jasno dał do zrozumienia, że jest fanem jednego z tych zestawień!

Pogadamy o tym z Nate’m Diazem. Na sto procent. Chciałbym zrobić tę walkę.

Dana White wypowiedział się też bardzo pozytywnie o samym Khamzacie Chimaevie:

Nie widzieliśmy jeszcze kogoś takiego, jak on. Jak się nad nim zastanowisz, to chłopak ma więcej wygranych, niż został razy trafiony w oktagonie. To porąbane! Ostatnio streamowali jego wyjście na Instagram Live. Złamał rekord. To był najchętniej oglądany live, który zrobiliśmy.

Póki co nie wiadomo co dalej z Nate’m Diazem. Fighter miał zmierzyć się z Vicente Luque, ale póki co nic nie wiadomo na ten temat. Stocktończyk niedawno wdał się także w dyskusję z Tonym Fergusonem. Warto jednak zaznaczyć, że Dana White woli jednak organizować pojedynki, których sam jest fanem, jak i takie, które przyniosą zyski… A takim zdecydowanie jest potencjalne zestawienie Nate Diaz vs. Khamzat Chimaev.

Źródło: TMZ Sports

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO