Wtorek, 21 Maja, 2024

Warta Poznań ma nowego trenera! Zaskoczeni?

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań
Opublikowane 8 listopada 2021, 16:10
przez admin
0
0
Brak komentarzy

Warta Poznań doczekała się nowego trenera. Został nim 31-letni Dawid Szulczek, który będzie jednocześnie najmłodszym szkoleniowcem w Ekstraklasie.

Szulczek dotychczas prowadził zespół Wigier Suwałki. W ostatni piątek jego drużyna wygrała z Garbarnią Kraków i dzięki temu Dawid pozostawił dotychczasową drużynę z Podlasia na siódmym miejscu w tabeli eWinner II ligi.

W ostatni weekend nowy szkoleniowiec Warty dotarł do Poznania, gdzie już jest po pierwszych spotkaniach ze swoim sztabem. Szulczek miał również okazję obejrzeć mecz swoich nowych podopiecznych z Piastem Gliwice w TV, podczas którego poznaniacy odnieśli zwycięstwo.

Oficjalny debiut trenerski Dawida Szulaczka w barwach Warty Poznań będzie miał miejsce w sobotę, 20 listopada. “Zieloni” zmierzą się wtedy w 15. kolejce ligowej z Wisłą Płock. Szulaczek nie kryje radości z faktu, że dostał szansę pracy w Ekstraklasie.

Dawid Szulaczek: To dla mnie ekscytujące wyzwanie, że będę mógł pracować w Ekstraklasie. Podejmuję je z dużą energią. Wiadomo, że celem Warty Poznań jest utrzymanie się w Ekstraklasie i jestem świadomy tego, że na dzisiaj tych punktów jest trochę mało, ale do końca sezonu jest jeszcze tyle meczów, że wejdziemy na dobrą ścieżkę, zaczniemy punktować i w ostatecznym rozrachunku pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon. Oglądałem kilka ostatnich spotkań Warty Poznań i mocniej analizowałem to, w jaki sposób funkcjonuje drużyna. Cieszę się, że mam w szatni taką grupę ludzi. Jestem przekonany, że dodam do niej coś od siebie i nasz dorobek punktowy się poprawi.

Najmłodszy szkoleniowiec w Ekstraklasie

Dawid Szulczek w styczniu skończy 32 lata. Pochodzi ze Świętochłowic i do 23. roku życia grał w piłkę w tamtejszym Śląsku. Był pomocnikiem. Występy na boisku godził ze studiami na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, którą ukończył w 2014 roku. Od września 2020 roku ma licencję UEFA Pro, jako najmłodszy trener w Polsce. Życzymy powodzenia!

Źródło: Biuro Prasowe / Warta Poznań

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments