Niedziela, 19 Maja, 2024

Lewandowski ocenił polski system szkolenia. “Nie widzę, światełka w tunelu”.

fot: YouTube
Opublikowane 9 listopada 2021, 16:50
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Wczoraj Paulo Sousa a dziś Robert Lewandowski negatywnie wypowiedział się na temat polskiego systemu szkolenia młodych zawodników. Co powinno się zmienić, aby polska piłka poszła do przodu?

Wczoraj Sousa zaznaczył, że polski system szkolenia powinien przejść reformę na praktycznie każdym szczeblu. Portugalczyk zaznaczył, że mentalność w Polsce skupia się przede wszystkim na wynikach, lecz już nie na procesie ich osiągania. Poprawa szkolenia nie przyniesie rezultatów od razu, lecz jest w stanie dać wyniki w najbliższych latach.

Dzisiaj na konferencji prasowej, na ten sam temat wypowiedział się najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski. Gwiazdor Bayernu Monachium i reprezentacji Polski ma podobne zdanie co Paulo Sousa.

“W 40-milionowym kraju nie jesteśmy w stanie znaleźć kilku piłkarzy na jedną pozycję. Nie możemy mówić, że polski system szkolenia jest dobry i przyszłościowy, bo tak nie jest. Do poprawy jest bardzo dużo. Tutaj nie wystarczy wymiana dwóch lub trzech elementów. Nie widać u nas piłkarskiej jakości. Od paru lat wypowiadam się na temat szkolenia i moje zdanie się nie zmienia, bo nie widzę, by zmieniało się szkolenie. Obecnie nie widzę, nawet światełka w tunelu”. – powiedział Lewandowski na dzisiejszej konferencji prasowej.

Po zmianie prezesa PZPN doszło już do pierwszych roszad w federacji. Stanowisko dyrektora sportowego stracił Stefan Majewski, które zastąpił Marcin Dorna. Za szkołę trenerów odpowiedzialny będzie teraz Paweł Grycmann. To zapewne nie ostatnie zmiany, jakie nastąpią po przejęciu stanowiska przez Cezarego Kuleszę.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments