poniedziałek, 16 maja, 2022
Strona głównaPunch DownNowe informacje w sprawie "Walusia". Siostra zawodnika PunchDown apeluje o pomoc: "Jeżeli...

Nowe informacje w sprawie „Walusia”. Siostra zawodnika PunchDown apeluje o pomoc: „Jeżeli zostanie wybudzony ze śpiączki…”

22 października odbyła się piąta edycja gali PunchDown, czyli pojedynków na tak zwane liście. Po jednej z walk doszło do dramatycznych wydarzeń i zawodnik trafił do szpitala w ciężkim stanie.

W półfinale turnieju o 50 tysięcy złotych Artur „Waluś” Walczak został znokautowany przez Dawida „Zalesia” Zalewskiego. Zawodnika wyniesiono ze sceny na noszach, a niedługo później trafił do szpitala. „Waluś” przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Jak przekazała jego siostra w rozmowie z portalem Sportowe Fakty, aktualny stan nie pozwala na wybudzenie Artura. Gdyby podjęto takie kroki, nie wytrzymałby bólu – Trzeba teraz czekać, aż zejdzie obrzęk mózgu i wtedy dopiero lekarze będą podejmować jakieś decyzje – dodała.

Nie wiem, co dalej będzie. Lekarze też nie wiedzą – przyznała Iwona Czak, która na swoim Facebooku zwróciła się do Internautów o pomoc dla brata. „Waluś” bowiem będzie potrzebował pieniędzy na rehabilitację.

Zawodnik PunchDown nadal jest w ciężkim stanie i jeśli zostanie wybudzony ze śpiączki, będzie musiał znajdować się pod stałą opieką w środku rehabilitacyjnym.

– Ogromna prośba. Dzisiaj założone zostało konto na rehabilitację i powrót do zdrowia Artura Walczaka. Nadal jest w ciężkim stanie i rokowania są bardzo złe. Jeżeli zostanie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, potrzebna będzie rehabilitacja i stała opieka w ośrodku rehabilitacyjnym.

– Ja jako jego siostra nie mam takich środków, które pozwoliłyby na w/w potrzeby i rehabilitację, dlatego proszę Was o udostępnianie tego posta wszędzie, gdzie się da i wsparcie mojego brata Artura. Z góry wszystkim dziękuję. Mój nr konta, na który można wpłacać pieniążki, jest na zdjęciu.

Informację o zbiórce udostępnił również m.in. „Bonus BGC”, który od początku tragicznych wydarzeń na bieżąco przekazywał, w jakim stanie znajduje się „Waluś”.

Fot. Instagram

Źródło: Facebook/Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

4 KOMENTARZE

    • Dokładnie powinien się zastanowić wcześniej teraz zbiórka? Śmiech, trzeba być świadom swoich decyzji i już i ponosić konsekwencję.a nie teraz prosić o zbiórkę fakt może jakimś ludziom donosił rozrywki, ale to nie znaczy żeby go sponsorować, podejrzewam (ponieważ nie wiem) lecz po wygranej, by raczej sam od siebie nikomu nie pomógł (wpłacił na schronisko etc.) dlatego mi go nie żal i gdybym miał jakąś luźną kasę wolałbym dać na zwierzątka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze