poniedziałek, 16 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaPolska zorganizuje kolejny wielki turniej? Chodzi o imprezę rangi mistrzowskiej!

Polska zorganizuje kolejny wielki turniej? Chodzi o imprezę rangi mistrzowskiej!

Po objęciu stanowiska prezesa PZPN, Cezary Kulesza zdaje się prężnie działać. Jak wyznał w ostatniej rozmowie dla TVP Sport, Polska chce zorganizować imprezę rangi mistrzowskiej.

W kraju nad Wisłą często odbywają się duże wydarzenia sportowe. Polska organizowała Mistrzostwa Świata w siatkówce oraz była jednym ze współgospodarzy Mistrzostw Europy. Największą zorganizowaną jak dotąd imprezą było oczywiście Euro 2012. W 2019 roku Polska organizowała inny piłkarski turniej, jakim były Mistrzostwa Świata U-20.

Teraz pojawiła się możliwość organizacji kolejnej imprezy i to rangi seniorskiej, a nie młodzieżowej. Prezes PZPN Cezary Kulesza wyjawił bowiem, że Polska jest chętna do organizacji Mistrzostw Europy Kobiet w 2025 roku.

„Zależy nam na tym, dlatego spotkałem się z Aleksandrem Ceferinem. Moim zdaniem, jako niemała federacja, mamy duży potencjał organizacyjny i powinniśmy otrzymać możliwość promocji kobiecego futbolu w Polsce. Warto pokazywać szerszej publiczności mecze kobiet na wysokim poziomie” – mówił w wywiadzie dla TVP Sport Kulesza.

Faktycznie UEFA potwierdziła, że Polska zgłosiła swoją kandydaturę do organizacji tej imprezy. W konkursie startują także Francja, Szwajcaria, Ukraina oraz komitet łączący Danię, Finlandię, Norwegię oraz Szwecję. Termin zgłaszania kandydatur mija dopiero w październiku 2022 roku, więc stawka ta może jeszcze ulec zmianie. Wymogiem UEFA jest posiadanie ośmiu stadionów o minimalnej pojemności 15. tysięcy osób.

„Mamy świetną infrastrukturę i pod tym kątem przebijamy pozostałe kraje. Do tego na naszą korzyść przemawia przeszłość. Każda impreza organizowana u nas była przygotowana na wysokim poziomie. Mamy olbrzymi potencjał pod kątem rozwoju piłki nożnej kobiet” – dodał Cezary Kulesza.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze