Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Polska zorganizuje kolejny wielki turniej? Chodzi o imprezę rangi mistrzowskiej!

fot: YouTube
Opublikowane 11 listopada 2021, 14:04
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Po objęciu stanowiska prezesa PZPN, Cezary Kulesza zdaje się prężnie działać. Jak wyznał w ostatniej rozmowie dla TVP Sport, Polska chce zorganizować imprezę rangi mistrzowskiej.

W kraju nad Wisłą często odbywają się duże wydarzenia sportowe. Polska organizowała Mistrzostwa Świata w siatkówce oraz była jednym ze współgospodarzy Mistrzostw Europy. Największą zorganizowaną jak dotąd imprezą było oczywiście Euro 2012. W 2019 roku Polska organizowała inny piłkarski turniej, jakim były Mistrzostwa Świata U-20.

Teraz pojawiła się możliwość organizacji kolejnej imprezy i to rangi seniorskiej, a nie młodzieżowej. Prezes PZPN Cezary Kulesza wyjawił bowiem, że Polska jest chętna do organizacji Mistrzostw Europy Kobiet w 2025 roku.

“Zależy nam na tym, dlatego spotkałem się z Aleksandrem Ceferinem. Moim zdaniem, jako niemała federacja, mamy duży potencjał organizacyjny i powinniśmy otrzymać możliwość promocji kobiecego futbolu w Polsce. Warto pokazywać szerszej publiczności mecze kobiet na wysokim poziomie” – mówił w wywiadzie dla TVP Sport Kulesza.

Faktycznie UEFA potwierdziła, że Polska zgłosiła swoją kandydaturę do organizacji tej imprezy. W konkursie startują także Francja, Szwajcaria, Ukraina oraz komitet łączący Danię, Finlandię, Norwegię oraz Szwecję. Termin zgłaszania kandydatur mija dopiero w październiku 2022 roku, więc stawka ta może jeszcze ulec zmianie. Wymogiem UEFA jest posiadanie ośmiu stadionów o minimalnej pojemności 15. tysięcy osób.

“Mamy świetną infrastrukturę i pod tym kątem przebijamy pozostałe kraje. Do tego na naszą korzyść przemawia przeszłość. Każda impreza organizowana u nas była przygotowana na wysokim poziomie. Mamy olbrzymi potencjał pod kątem rozwoju piłki nożnej kobiet” – dodał Cezary Kulesza.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments