Wtorek, 21 Maja, 2024

Błachowicz ostro o trenerze Oknińskim! “Nie trawię go. Większą radość sprawiła mu moja porażka niż wygrana jego zawodnika”

Jan Błachowicz ostro o trenerze Oknińskim! "Nie trawię go. Większą radość sprawiła mu moja porażka niż wygrana jego zawodnika"
Fot. YouTube
Opublikowane 12 listopada 2021, 11:54
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jan Błachowicz nie ukrywa, że nie przepada za Mirosławem Oknińskim. W ostatnim programie “Jurasówka” zabrał głos w sprawie kontrowersyjnego trenera.

Okniński, który jest trenerem w Akademii Sportów Walki Wilanów, od dawna jest skonfliktowany z klubem WCA i nigdy nie przegapi okazji, by udowodnić swoją rację i wbić szpilkę konkurencji.

Podczas gali UFC 267 zawalczyło trzech Polaków i jako jedyny zwyciężył Michał Oleksiejczuk, który znokautował niepokonanego Shamila Gamzatova w pierwszej rundzie. Na social mediach Okniński zaproponował starcie swojego podopiecznego z Janem Błachowiczem, który przegrał z Gloverem Teixeirą.

Trener stwierdził, że walkę wygrałby “Husarz” – Kto jest lepszy, kto by wygrał? Czy chcielibyście zobaczyć pojedynek Błachowicz vs. Oleksiejczuk? Jam mam swojego kandydata do zwycięstwa. Michał Oleksiejczuk – silna głowa, presja i zwycięstwo.

– Michał Oleksiejczuk ma lepszą psychę od Jana, nie boi się nawet wielkich wojowników z Dagestanu, przed którymi wszyscy srają ze strachu. Michał to Husarz, który jest odważny i pewny zwycięstwa.

Nikt jednak nie wziął propozycji trenera na poważnie. Błachowicz to czołówka kategorii półciężkiej na świecie, który toczy pojedynki z najlepszymi fighterami w swojej kategorii.

Następnie Okniński stwierdził, że były mistrz to “nadęta gwiazda” i gdyby przyszedł do Akademii Sportów Walki Wilanów, byłby w stanie pokonać Glovera Teixeirę i po raz kolejny obronić tytuł UFC.

Wydaje mi się, że jakby Jan Błachowicz nie był nadęta gwiazda, to przyszedł by do nas i porobił zadaniówki wtedy może i byłoby zwycięstwo. A tak lepiej mącić w cudzym Teamie, żeby Michał odszedł i wspierał Janka. To nie Michał potrzebował pomocy tylko Jan – napisał na Facebooku trener.

O wypowiedzi Oknińskiego został zapytany sam Błachowicz, który gościł w “Jurasówce”. Były mistrz wypowiedział się podobnie jak wiele osób ze środowiska MMA. Stwierdził również, że Oknińskiego bardziej cieszyła porażka mistrza, niż zwycięstwo Oleksiejczuka.

– Nie trawię go, spływa to po mnie jak po kaczce. Dla mnie ta osoba jest żenua i jakby nie chcę robić PR-u tej osobie. Powiem Ci tylko jedno. Ja wiem, że tej osobie sprawiła większą radość moja porażka niż wygrana jego zawodnika.

Błachowicz odniósł się również do pomysłu walki z “Husarzem”. Przyznał, że być może w przyszłości dojdzie do takiego starcia, jednak na ten moment nie ma na to szansy. Oleksiejczuk najpierw musiałby pokonać mocnych rywali z czołówki dywizji.

Ja nawet nie myślę o tym, bo to jest przepaść. Ja nie mówię, że do takiej walki kiedyś nie dojdzie w przyszłości, ale na ten moment to jest absolutna przepaść. Jesteśmy na zupełnie innym etapie – przyznał Błachowicz.

Źródło:  Newonce Radio

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO