Brazylia w finałach Mistrzostw Świata. Nieprzerwana passa trwa

Opublikowane 12 listopada 2021, 09:39
przez admin
0
0

W nocy z czwartku na piątek Brazylia zapewniła sobie awans do finałów Mistrzostw Świata. Canarinhos pokonali Kolumbię i utrzymali historyczną passę swojej reprezentacji.

Tylko jedna reprezentacja na świecie grała we wszystkich dotychczasowych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Jak już się pewnie domyślacie, chodzi właśnie o Brazylię. Canarinhos zrobili swoje również w tych eliminacjach i w nocy czasu polskiego pokonali Kolumbię 1:0, tym samym przypieczętowując awans na mundial.

Zacięty mecz Brazylia – Kolumbia

W meczu obie z drużyn miały swoje okazje na strzelenie bramki. Doskonałą okazję Brazylijczycy zmarnowali w 22 minucie meczu, gdy świetną piłkę między lukę obrońców otrzymał napastnik Canarinhos i po dobrym przyjęciu nie trafił w światło bramki. Nieco ponad 10 minut później Brazylijczycy trafili w słupek. Natomiast w 39. minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisali się Kolumbijczycy, ale piłka minimalnie minęła bramkę Alissona.

To, co nie udało się w pierwszej połowie, Brazylijczycy dopięli w drugiej. W 72. minucie meczu doskonałą prostopadłą piłkę od Neymara otrzymał Lucas Paqueta i uderzając z pierwszej piłki, pokonał bramkarza Kolumbii.

Dzięki temu zwycięstwu Brazylia zagwarantowała sobie awans z pierwszego miejsca w eliminacjach strefy CONMEBOL. Za nią jest Argentyna z dziewięcioma punktami straty, a na trzecim miejscu pozostaje Ekwador, który do liderów traci już czternaście punktów.