Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) Niespodziewany łokieć w ostatniej sekundzie odmienił losy walki! Jeden z najbardziej szalonych nokautów w historii

(VIDEO) Niespodziewany łokieć w ostatniej sekundzie odmienił losy walki! Jeden z najbardziej szalonych nokautów w historii
Fot. YouTube
Opublikowane 12 listopada 2021, 10:04
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

UFC postanowiło przypomnieć jeden z najbardziej szalonych nokautów nie tylko w historii organizacji, ale i całego MMA. Takiego zakończenia walk nikt nie mógł przewidzieć.

Już w ten weekend odbędzie się gala UFC Vegas 42, na której w walce wieczoru Yair Rodriguez zmierzy się z byłym mistrzem Maxem Hallowayem. Będzie to starcie na szczycie dywizji piórkowej.

Rodriguez aktualnie znajduje się na trzecim miejscu w rankingu, natomiast Holloway zajmuje najwyższą lokatę zaraz po mistrzu Alexie Volkanovskim.

To właśnie nokaut w wykonaniu Yaira Rodrigueza był jednym z najbardziej zaskakujących w historii. „El Pantera” w 2018 zawalczył w main evencie gali UFC Fight Night 139. Rywalem Meksykanina był Chan Sung Jung, fighter dobrze znany kibicom jako “Koreański Zombie”.

Jung wygrywał całe starcie i po czterech rundach sędziowie punktowali 39-37, 39-37, 39-38 na jego korzyść. Wydawało się, że w najgorszym przypadku może przegrać ostatnią odsłonę 9-10, a mimo to wciąż odniósłby zwycięstwo.

Decyzja sędziowska nie była jednak potrzebna. “Koreański Zombie” mógł odpuścić końcówkę i wygrałby walkę. Fighter jednak sekundy przed zakończeniem rundy wdał się w wymianę i ruszył z ciosami na swojego rywala, co okazało się ogromnym błędem.

Rodriguez uniknął pięści rywala, nachylając się przed ciosem. Kiedy fighter się podnosił, trafił Junga łokciem na szczękę. Uderzenie było na tyle silne, że rywal padł ciężko znokautowany na matę. Nieprzytomny “Koreański Zombie” wylądował na twarzy i przegrał dokładnie w ostatniej sekundzie walki!

Bez wątpienia był to jeden z najbardziej zaskakujących nokautów w historii, zarówno biorąc pod uwagę, w jaki sposób Rodriquez wyprowadził cios, oraz że zrobił to niemal równo z końcową syreną.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO