Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Jędrzejczyk o zdobyciu pasa przez Błachowicza: “Mówiono, że to najważniejsza walka w polskim MMA. Było mi smutno, bo…”

Jędrzejczyk o zdobyciu pasa przez Błachowicza: "Mówiono, że to najważniejsza walka w polskim MMA. Było mi smutno, bo..."
Fot. YouTube
Opublikowane 16 listopada 2021, 14:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Joanna Jędrzejczyk, która gościła w programie “Hejt Park” zabrała głos w sprawie pojedynku noszącego miano “najważniejszej walki w historii polskiego MMA”.

Jędrzejczyk jako pierwsza Polka sięgnęła po tytuł UFC. W 2014 roku zadebiutowała w organizacji i po 2 wygranych dostała szansę w starciu o mistrzowski pas kategorii słomkowej.

Już w drugiej rundzie znokautowała Carlę Esparzę. Następnie obroniła tytuł w 5 kolejnych pojedynkach i zasiadała na tronie UFC od marca 2015 roku do listopada 2017 roku. Po drodze pokonała takie rywalki jak Jessica Penne, Valérie Létourneau, Cláudia Gadelha, Karolina Kowalkiewicz i Jessica Andrade.

Natomiast pierwszym zawodnikiem z Polski, który zdobył mistrzostwo UFC, jest Jan Błachowicz. We wrześniu 2020 roku znokautował w drugiej rundzie Dominicka Reyesa i zdobył tytuł zwakowany przez Jona Jonesa.

Następnie zmierzył się z gwiazdą UFC Israelem Adesanyą i po pięciu rundach obronił pas. Niestety stracił go w październiku tego roku po walce z Gloverem Teixeirą. Brazylijczyk poddał Polaka w drugiej odsłonie.

Starcie Błachowicza o tytuł UFC zostało określone mianem najważniejszej walki w historii polskiego MMA. Natomiast o zestawieniu z Adesanyą mówiono, że to największy pojedynek w polskim MMA.

Joanna Jędrzejczyk w “Hejt Parku” przyznała, że zabolało ją to określenie, gdyż to ona jako pierwsza Polka sięgnęła po tytuł i przez długi czas zasiadała na tronie UFC.

Ciężko to porównywać w takich kategoriach, bo nie zapomnę, gdy Jan wygrywał i mówiono o tym, że najważniejsza walka w polskim MMA. Było mi smutno trochę, bo wiesz, dzierżyłam ten pas przez prawie trzy lata.

Ale cieszyłam się zarazem, sukcesem Jana, tym bardziej że znamy się od wielu lat, bo w 2008 roku staliśmy sobie w narożnikach na Mistrzostwach Świata w Muay Thai w Korei. To było śmieszne. Jano zdobył wtedy złoty medal, a ja srebrny – przyznała.

Myślę, że każda walka na takim poziomie w tej najlepszej lidze na świecie i w tych innych organizacjach światowych jest bardzo ważna. Wiesz, teraz wszystkie oczy będą skupione na Mateuszu Gamrocie.

Fajnie, że MMA przeszło do tego mainstreamu, że jest wiele podmiotów, które o tym mówią. I to jest najważniejsze. Myślę, że każda walka będzie ważna. Tym bardziej te walki o tytuł, zwłaszcza największej organizacji MMA na świecie – dodała.

JJ poruszyła również temat pojedynku z Karoliną Kowalkiewicz. Było to wielkie starcie, gdyż do walki o pas stanęły dwie zawodniczki z Polski. Jeszcze przez długi czas w największej organizacji UFC raczej nie zobaczymy starcia pomiędzy Polakami, a zwłaszcza o mistrzowski tytuł.

To też było ważne. Tym bardziej że walczyłyśmy w historycznej arenie Madison Square Garden. Była to pierwsza gala w Nowym Jorku. To było coś ogromnego. Pamiętam przygotowania, te wszystkie projekty, te nagrywki.

To naprawdę było wielkie boom, niesamowita atmosfera. I cieszę się, że z Karoliną dałyśmy naprawdę fajną walkę. I po tylu latach jest super i to jest fajne.

Źródło: YouTube – “Hejt Park” Kanał Sportowy

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO