Wtorek, 21 Maja, 2024

Robert Lewandowski: Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji

Fot. YouTube / Screenshot
Opublikowane 18 listopada 2021, 11:00
przez admin
0
0
Jeden komentarz

Robert Lewandowski ucina spekulacje dotyczące jego odmowy gry w meczu z Węgrami. Piłkarz wydał oficjalnie oświadczenie.

Nie stygną echa rozgoryczenia po przegranym poniedziałkowym meczu z Węgrami. Co chwilę krytykowani są inni piłkarze, aż w końcu niepochlebne słowa padły również w kierunku Roberta Lewandowskiego. Fakt, że nie zagrał w tym ważnym dla nas meczu, bardzo niepochlebnie skomentował między innymi Jan Tomaszewski. Zarzucił Lewemu, że on pierwszy opuścił statek. Wobec takich zarzutów swój głos w sprawie postanowił zabrać sam “oskarżony”.

Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia, które zamieścił piłkarz.

fot: YouTube

Oświadczenie Roberta Lewandowskiego

O moich występach z trenerem Paulo Sousą rozmawialiśmy jeszcze przed zgrupowaniem. Sygnalizowałem, że grając tak dużo spotkań i znając swój organizm, mogę nie być w optymalnej dyspozycji w obu meczach. Trener słusznie nie chciał zlekceważyć meczu z Andorą. Wspólnie ustaliliśmy, że zagram w tym spotkaniu i w przypadku wygranej, w meczu z Węgrami szansę dostaną inni zawodnicy. Decyzja na końcu zawsze należy do trenera, ale potwierdzam, że była ona ze mną uzgodniona. Po wygranej z Andorą wiedziałem już, że nie zagram z Węgrami.

Spotkanie z Węgrami niestety nie ułożyło się po naszej myśli, ale nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń do zaangażowania i ambicji całego zespołu. Żałuję, że nie mogłem pomóc drużynie na boisku, ale dzisiaj musimy skupić się na przyszłości, bo jeszcze niczego nie przegraliśmy. Stać nas na to, aby wygrać w barażach. Mamy pełne wsparcie i doskonałe warunki zapewniane podczas zgrupowań przez PZPN. Mamy motywację i ambicję. Rozumiem złość i rozgoryczenie kibiców i jako kapitan mogę ich tylko przeprosić oraz zapewnić, że zrobimy wszystko, aby awansować. 

Jestem realistą i wiem, że dla mnie osobiście to może być walka o ostatnie mistrzostwa świata z orłem na piersi. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc naszej drużynie w awansie. Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji i tak długo jak zdrowie na to pozwoli, nigdy tego nie zrobię. Gra na Stadionie Narodowym przed naszą publicznością zawsze będzie dla mnie wielkim świętem i powodem do dumy.” – przekazał Robert Lewandowski za pośrednictwem “Łączy nas piłka”.

Źródło: Łączy nas piłka

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments