Niedziela, 19 Maja, 2024

(VIDEO) Tak powstaje “klatka rzymska” na walkę Arkadiusz Tańcula vs Jacek Murański

(VIDEO) Tak powstaje specjalna "klatka rzymska" na walkę Arkadiusz Tańcula vs Jacek Murański
Fot. YouTube
Opublikowane 19 listopada 2021, 01:55
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Organizacja FAME na swoim kanale YouTube w ostatnim filmie ukazała, jak na życzenie Jacka Murańskiego powstaje tak zwana “klatka rzymska”.

Już w tę sobotę na gali FAME 12 swój debiut w sportach walki zaliczy Jacek Murański. Początkowo do klatki miał wejść jego syn Mateusz i po raz kolejny zmierzyć się z Arkadiuszem Tańculem, gdyż żaden z zawodników nie jest zadowolony z przebiegu pierwszego starcia.

Niestety na ostatniej konferencji dowiedzieliśmy się, że Mateusz podczas treningu doznał poważnej kontuzji. Jak przekazał jego ojciec, freak fighter ma złamaną kość gnykową. Jacek Murański przyznał, że niewiele brakowało, a kontuzja mogłaby zakończyć się tracheotomią.

Mateusza zastąpi więc jego ojciec, który jest mocno skonfliktowany z Tańculą. Ich zestawienie wzbudza największe zainteresowanie z całej karty walk, a w sieci pojawia się wiele głosów, że powinno ono być main eventem FAME 12.

Starcie jednak nie odbędzie się w tradycyjnej formule MMA. Głównym warunkiem Jacka Murańskiego była “rzymska klatka” o wymiarach 3×3 metry. Ponadto chciał on walczyć na gołe pięści, jednak żaden z arbitrów współpracujących z FAME, nie podjął się sędziowania takiego pojedynku.

Nie do końca wiadomo, czego możemy spodziewać się po starciu w tak małej klatce. Nigdy wcześniej nie doszło do takiego pojedynku. Jacek Murański i Arkadiusz Tańculi mają zakontraktowaną walkę na pięć rund po dwie minuty, jednak wszyscy kibice liczą na to, że w tym zestawieniu zobaczymy ciężki nokaut.

Dodatkowe emocje wzbudzają łokcie, które również zostały dodane do formuły walki specjalnie na życzenie Jacka Murańskiego. Debiutant przyznał, że biorąc pod uwagę całą sytuację i kontuzję lewej ręki, chciał jak najbardziej wyrównać szanse w starciu z Tańculą.

Organizacja FAME postanowiła w pewnym stopniu zaspokoić ciekawość kibiców i zaprezentowała, jak przed sobotnią galą powstaje “klatka rzymska”.

Galę FAME MMA obstawisz jedynie u oficjalnego sponsora organizacji i legalnego bukmachera firmy BetClic. Wystarczy zarejestrować się tutaj – na start otrzymasz zakład bez ryzyka do 550 zł!

Otwórz konto -> tutaj

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO