Niedziela, 19 Maja, 2024

FIFA zmieniła zasady baraży! Czy wpłynie to na sytuację reprezentacji Polski?

fot: YouTube
Opublikowane 20 listopada 2021, 12:28
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

FIFA podjęła decyzję o zmianie formatu baraży. Od teraz o awansie na imprezę mistrzowską zadecyduje jeden mecz, który rozgrywany będzie na neutralnym terenie.

Zmiana ta dotyczy baraży interkontynentalnych. W ostatnich edycjach Mistrzostw Świata biorą w niej udział drużyny z Azji, Afryki, Oceanii oraz Ameryki Północnej i Środkowej. Wcześniej w tej formule brały udział także drużyny europejskie, lecz obecnie UEFA ma własną ścieżkę barażową. Oznacza to, że najnowsze zmiany przepisów nie dotkną bezpośrednio reprezentacji Polski.

Dotychczas baraże interkontynentalne odbywały się na zasadzie dwumeczu. Na zmianę przepisów wpłynąć miała długość podróży, jakie w krótkim czasie musiały odbyć reprezentacje biorące udział w barażach.

Losowanie par barażowych zaplanowane jest na 26 listopada. Mecze barażowe rozegrane zostaną 13 i 14 czerwca. Wcześniej, bo 1 kwietnia poznamy układ grup. Mundial w katarze rozpocznie się 21 listopada, a zakończy się 18 grudnia.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!

-> Otwieram konto, odbieram bonus

Rejestracja zajmuje 30 sekund!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments