Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Kolejne zwycięstwo “Krychy UFC” na gali FAME MMA! Pokonał Macieja Szewczyka po emocjonującej walce

fot. FAME MMA
Opublikowane 20 listopada 2021, 21:53
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W kolejnym pojedynku FAME 12 w klatce ponownie zobaczyliśmy dobrze znanego kibicom Krystiana “Krychę UFC” Wilczaka.

Wilczak stoczył już swój szósty pojedynek w poznańskiej organizacji. Freak fighter zadebiutował na pierwszej gali, a ostatni pojedynek stoczył na FAME 11. Przez ten czas odniósł 4 zwycięstwa i poniósł jedną porażkę.

W ostatnim pojedynku zmierzył się z Aleksandrem Muzheiko. Pomiędzy rywalami był naprawdę duży konflikt. Nie szczędzili ostrych słów, a na konferencjach doprowadzali do awantur. Każdy zapowiadał całkowitą dominację, jednak starcie zakończyło się zwycięstwem Wilczaka po decyzji sędziów.

Tym razem “Krycha UFC” całkiem inaczej poszedł do swojego przeciwnika. Podczas wczorajszego face to face przyznał, że po prostu chce zniszczyć rywala, jednak po wszystkim nie będzie miał problemu z tym, żeby mu podać rękę.

Przeciwnikiem Wilczka był Maciej “Szewcu” Szewczyk, który wszedł do klatki z bilansem dwóch porażek. W debiucie zmierzył się z Dawidem Ambroziakiem i przegrał po decyzji sędziów. Następnie został poddany przez Gamou FAlla. Na gali FAME 12 “Szewcu” po dokładnie rocznej przerwie próbował powrócić na zwycięską ścieżkę.

FAME MMA 12: Murański vs Tańcula – wyniki i relacja na żywo

Krystian Wilczak vs Maciej Szewczyk

Wykup dostęp do FAME 12 – tutaj.

Runda 1: Krycha szybko ruszył do przodu, ale Maciej skontrował rywala i trafił go wieloma celnymi ciosami. Następnie zaczął on wywierać presję i wystrzelił nawet latającym kolanem. “Szewcu” był zdecydowanie bardziej celny na tym etapie walki. Szewczyk świetnie pracował kopnięciami na korpus. Dodawał on do tego niskie kopnięcia. Krystian zaczął celnie trafiać swojego przeciwnika. Podczas jednej z akcji Szewczyk trafił Krystiana palcem w oko. Po krótkiej przerwie i konsultacji medycznej walka została wznowiona. Szewczyk znów ruszył z kopnięciami na korpus. Na sam koniec rundy “Krycha” poszedł po obalenie, ale zostało ono wybronione.

Runda 2: Krystian znów poszedł do przodu, ale został poczęstowany dwoma piekielnie mocnymi kopnięciami na korpus. “Szewcu” zadał dużą ilość niskich kopnięć. Wilczak zaczął przyciskać rywalka do siatki i po złapaniu klamry obalił swojego przeciwnika. W parterze zaczął on kontrolować Szewczyka będąc w jego gardzie. Krystian w końcówce rundy zadał wiele celnych uderzeń parterze.

Runda 3: “Krycha” po raz kolejny poszedł do przodu lecz otrzymał latające kolano, jednak trafił rywala świetnym prawym sierpem i następnie poszedł po obalenie, co mu się udało. Dość szybko zdobył dosiad skąd zaczął obijać przeciwnika. Krystian starał się ustabilizować i w końcu znalazł dogodną pozycję skąd zasypał przeciwnika ciosami. Po powrocie walki do stójki “Szewcu” zasypał Krystiana kanonadę ciosów i wystrzelił dwa świetne latające kolana.

Krystian “Krycha UFC” Wilczak wygrywa na gali FAME 12 ze “Szewcem” przez jednogłosną decyzję!

fot. FAME MMA

Karta walk FAME MMA 12

  • Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Michał „Boxdel” Baron vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Adrian „Polak” Polański vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – o pas mistrzowski wagi półśredniej
  • Kacper Blonsky vs Mateusz „FIT Lovers” Janusz
  • Krzysztof „Radzik” Radzikowski vs Piotr „Bestia” Piechowiak
  • Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula – „klatka rzymska”, 3×3 m
  • Karolina „Zusje” Smogulecka vs Marta „Marti Renti” Rentel
  • Patryk „Ryba” Karaś vs Kornel „Koro” Regel
  • Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – Anna Andrzejewska
  • Krystian „Krycha UFC” Wilczak – Maciej „Szewcu” Szewczyk

+ walka otwierająca galę (finał „Road to Armia”)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO