(VIDEO) Polak strzela jak najęty! Czy Paulo Sousa zwróci na niego uwagę?

Opublikowane 20 listopada 2021, 12:04
0
0

Jakub Świerczok swoje przenosiny do Japonii może uznać za udane. Polak po raz kolejny wpisał się na listę strzelców podczas meczu Nagoyi Grampus. Tym razem zrobił to dwukrotnie.

Klub Świerczoka Nagoya Grampus mierzył się na wyjeździe z Gambą Osaka. Polak na listę strzelców wpisał się już po ośmiu minutach gry.

Następnie wynik na 0:2 w 22. minucie podwyższył klubowy kolega Świerczoka Yoichiro Kakitani. Tuż przed upływem pół godziny meczu Jakub strzelił na 0:3. Warto zaznaczyć, że przy dwóch trafieniach Polaka asystował mu Yuki Soma.

W drugiej połowie Gamba zdobyła bramkę honorową i mecz zakończył się wynikiem 1:3. Dla polskiego napastnika było to 7 trafienie w 13 ligowym spotkaniu. Licząc wszystkie rozgrywki, w jakich brała udział Nagoya, Jakub zaprezentował się w 20 meczach i zdobył 12 bramek.

Nagoya plasuje się obecnie na czwartej lokacie. Miejsce to daje prawo do udziału w kwalifikacjach azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zespół Polaka ma przed sobą jeszcze dwa spotkania. Do trzeciego Vissel Kobe traci pięć oczek. Nad piątą Kashimą Antlers i szóstą Urawą Reds ma odpowiednio dwa i trzy punkty przewagi.

Czy Paulo Sousa będzie rozważał powołanie Świerczoka na marcowe zgrupowanie? Jakub w seniorskiej reprezentacji zagrał 6 razy. Za kadencji Sousy zaliczył trzy występy (z Rosją, Islandią oraz Szwecją).

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!