Poniedziałek, 27 Maja, 2024

“Don Kasjo” wygrywa z Marcinem Wrzoskiem i zwalnia go z federacji KSW! Sensacja na FAME MMA 12

fot. FAME MMA
Opublikowane 21 listopada 2021, 00:40
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Właśnie rozstrzygnął się długo wyczekiwany pojedynek. Do klatki powróciła gwiazda organizacji FAME “Don Kasjo”. Freak fighter po raz kolejny zmierzył się z profesjonalnym zawodnikiem.

KASJUSZ ŻYCIŃSKI PRZED FAME 12

Kasjusz Życiński w organizacji FAME stoczył właśnie swój szósty pojedynek. Wszedł do klatki po czterech zwycięstwach i jednej porażce. Życiński początkowo próbował swoich sił w MMA i kickboxingu, jednak powrócił do formuły, w której stoczył kilkadziesiąt pojedynków, czyli do boksu.

Ostatni raz walzył na gali FAME 10 i w main evencie zmierzył się z Normanem Parke. Pojedynek zawodowca z freakiem był prawdziwym hitem i cieszył się dużym zainteresowaniem. Po pięciu rundach w górę powędrowała ręka “Stormina”, jednak Życiński nie zgadza się z werdyktem i złożył protest, który i tak został odrzucony.

“Don Kasjo” to zawodnik, który łatwo wdaje się w konflikty z rywalami. Tym razem było podobnie. Wymienił wiele ostrych słów z Marcinem Wrzoskiem i nie wahał się go obrażać. Kilkukrotnie doszło pomiędzy nimi do awantury.

MARCIN WRZOSEK PRZED FAME 12

“Polish Zombie” to były mistrz KSW w kategorii piórkowej, który wygrał 14 z 21 zawodowych pojedynków w formule MMA. Fighter ma również na swoim koncie amatorskie starcia w boksie i przed walką zapewniał, że całkowicie rozpracował swojego przeciwnika i nie ma szansy na to, że poniesie porażkę.

Na fighterze ciążyła spora presja, nie tylko dlatego, że jako zawodowiec zmierzył się z freakiem, który więcej imprezuje, niż trenuje. Szefowie KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zgodnie oświadczyli, że w przypadku przegranej Wrzosek będzie musiał pożegnać się z największą organizacją MMA w Polsce.

Lewandowski oświadczył, że zwycięstwo z Kasjuszem Życińskim jest dla niego biletem powrotnym do KSW. Natomiast w przypadku przegranej nie musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Szef organizacji przyznał, że nie wyobraża sobie, żeby zawodowiec i były mistrz przegrał z freak fighterem.

MARCIN WRZOSEK VS KASJUSZ “DON KASJO” ŻYCIŃSKI

Runda 1: Kasjusz zaczął wywierać presję, ale to Wrzosek zaczął pierwszy zadawać ciosy. “Don Kasjo” ruszył świetną serią na korpus. Marcin trafiał rywala świetnym prawym i zaczął szukać uderzeń na korpus. Życiński cały czas wywierał presję na rywala, ale podczas wymian to Mrcin był nieco celniejszy. “Don Kasjo” cały czas atakuje korpus mocnym sierpami.

Runda 2: Tym razem to Marcin rozpoczął celnymi ciosami prostymi. Obaj poszli ostro na wymianę. Kasjusz cały czas poluje na korpus. “Don Kasjo” trafia kilka świetnymi ciosami, jednak otwiera się i przyjmuje sierpy Marcina. Wrzosek świetnie pracuje z podwójnej gardy trafiając pojedyncze mocne sierpy. Końcówka należała do Kasjusza, który trafił go kilkoma celnymi ciosami.

Runda 3: Marcin znów ruszył do przodu i trafił wiele celnych ciosów. Kasjusz otrzymał piekielnie mocny prawy. Obaj mocno poszli na mocną wymianę, z których lepiej wychodził Wrzosek. Marcin bardzo dobrze pracował lewym prostym. “Don Kasjo” cały czas wywierał presję, ale to Marcin był zdecydowanie celniejszy. Końcówka należała do Wrzoska, który zadał więcej celnych ciosów.

Runda 4: Wrzosek znów zaczął celniej. Świetnie operował lewym prostym co otwierało mu drogę do świetnych akcji. Marcin był tym razem bardziej ostrożniejszy i unikał ciosów rywala, który cały czas szedł do przdou i trafił lewy podbródek. Marcin znów był celniejszy i wyraźnie szybszy. “Don Kasjo” nie odpuszczał i cały czas polował na ciosy sierpowe. Do samego końca oglądaliśmy świetną wymianę z obu stron.

Runda 5: Marcin tym razem zaczął od akcji zakończonej świetnym hakiem na korpus. Wrzosek świetnie pracował z dystansu. W półdystansie Wrzosek był wyraźnie szybszy i celniejszy. Don Kasjo był za to zdecydowanie silniejszy i to jego ciosy robiły większe wrażenie na rywalu. Marcin lepiej składał kombinacje 3-4 ciosów i dobrze kontrował swojego rywala. Kasju cały czas wywierał presję, ale w tej odsłonie zainkasował więcej ciosów na twarz.

Runda 6: Walka rozpoczęła się od półdystansu i obaj wymieniali mocne ciosy i to Marcin trafiał mocnymi ciosami sierpowymi. “Don Kasjo” cały czas jest groźny i trafia rywala i świetnie pracuje uderzeniami na korpus i zadaje pojedyncze sierpy. Wrzosek pozostaje szybszy i wykorzystuje luki w grze Kasjusza. W ostatnich sekundach obaj poszli na fenomenalną wymianę, która zakończyła ten bój.

Decyzją sędziów wygrał Kasjusz “Don Kasjo” Życiński.

Karta walk FAME MMA 12

  • Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Michał „Boxdel” Baron vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Adrian „Polak” Polański vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – o pas mistrzowski wagi półśredniej
  • Kacper Blonsky vs Mateusz „FIT Lovers” Janusz
  • Krzysztof „Radzik” Radzikowski vs Piotr „Bestia” Piechowiak
  • Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula – „klatka rzymska”, 3×3 m
  • Karolina „Zusje” Smogulecka vs Marta „Marti Renti” Rentel
  • Patryk „Ryba” Karaś vs Kornel „Koro” Regel
  • Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – Anna Andrzejewska
  • Krystian „Krycha UFC” Wilczak – Maciej „Szewcu” Szewczyk

+ walka otwierająca galę (finał „Road to Armia”)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO