Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Krwawa jatka w klatce rzymskiej! Jacek Murański ugryzł Arkadiusza Tańculę! Dyskwalifikacja na FAME MMA 12

fot. FAME MMA
Opublikowane 21 listopada 2021, 01:38
przez Przemek Krautz
0
0
17 komentarzy

Za nami prawdziwy hit! Najbardziej wyczekiwany pojedynek tego wieczoru i największe starcie w historii organizacji FAME, czyli walka Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula.

JAK DOSZŁO DO WALKI?

Początkowo nikt nie wiedział, że dojdzie do takiego zestawienia. Tańcula miał ponownie zawalczyć z Mateuszem Murańskim. Rewanż miał na dobre rozstrzygnąć zwycięzcę tego starcia. Pierwsza walka bowiem zakończyła się inaczej, niż chcieliby tego obaj zawodnicy.

Na tydzień przed FAME 12 odbyła się jednak konferencja, na której Jacek Murański ogłosił, że jego syn jest kontuzjowany. Doszło do złamania kości gnykowej. Według przekazanej informacji nie wiele brakowało, a kontuzja mogłaby zakończyć się poważnym zabiegiem chirurgicznym.

Organizacja FAME stanęła jednak na wysokości zadania i zaoferowała kontrakt Jackowi Murańskiemu. Pojedynek był prawdziwym hitem i cieszył się ogromnym zainteresowaniem z trzech powodów. Nikt nie wiedział, czego spodziewać się po “Muranie”, który według opowieści jest świetnym figherem i każdy był ciekawy, co pokaże w walce.

KONFLIKT POMIĘDZY TAŃCULĄ I MURAŃSKIMI

Ogromne emocje wzbudzała również sama formuła. Zawodnicy walczyli bowiem w specjalnie zespawanej na życzenie Jacka klatce o wymiarach 3 metry na 3 metry. Pojedynek był zakontraktowany na 5 rund po 2 minuty i zawodnicy w tym przypadku mogli uderzać łokciami.

Przede wszystkim jednak chodziło o konflikt z Tańculą. Znacznie więcej złej krwi jest pomiędzy Arkadiuszem i Jackiem niż jego synem Mateuszem. Zawodnicy nie gryźli się w język i wymienili wiele ostrych i wulgarnych słów. Doszło nawet do sytuacji, kiedy Tańcula opluł Murańskiego

Co ciekawe, Mateusz chciał obronić honoru ojca i kiedy podczas oficjalnej ceremonii ważenia za kulisami spotkał Tańculę, zaczął go prowokować i napluł w jego kierunku. W konsekwencji Arkadiusz odpowiedział uderzeniem, którego Murański z całą pewnością się nie spodziewał.

Kiedy wyszedł na scenę oświadczył, że Tańcula zaatakował ciężko kontuzjowanego człowieka, jednak sam nie przyznał, że rozpoczął awanturę. Mateusz, mimo że nie walczy, to postanowił wejść na wagę, aby udowodnić wszystkim, że zmieściłby się w wymaganym limicie.

Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula wynik walki

Runda 1: Obaj panowie ruszyli ostro do siebie. Tańcula ruszył mocną serią ciosów. Murański nie dawał za wygraną, otrzymując piekielną ilość uderzeń na głowę. Arek cały czas szedł do przodu dodając niskie kopnięcia. Jacek wydawał się bezradny ale starał się odpowiadać frontalnymi kopnięciami.

Runda 2: Arek zaczął od niskiego kopnięcia. Następnie Tańcula trafiał ciosami prostymi. Jacek poszedł do przodu, ale został obalony i dodatkowo Murańskiemu został odjęty punkt za złapanie się siatki. Po wznowieniu walki, Tańcula zasypał rywala ciosami, ale przerwał mu gong kończący rundę.

Runda 3: Arek znów ruszył z mocnymi ciosami, po jednym z ciosów Jacek padł na deski i po powrocie do stójki Murański trafił kilka ciosów. Arek złapał duszenie, ale nic z tego nie wyszło. Następnie Arkadiusz obalił rywala. Jacek złapał rywala w gilotynę podczas, której Murański ugryzł rywala za co został ukarany kolejnym punktem. Po powrocie do akcji Jacek wystrzelił sierpem, który nie zrobił na Tańculi większego wrażenia.

Runda 4: Jacek Murański niemal od razu poszedł po obalenie, ale Tańculi obrócił sytuację i znalazł się w parterze obijając rywala. Jednak Murański po raz kolejny złapał się siatki za co został zdyskwalifikowany przez sędziego ringowego.

Arkadiusz Tańcula pokonał Jacka Murańskiego przez dyskwalifikację

fot. FAME MMA

Karta walk FAME MMA 12

  • Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Michał „Boxdel” Baron vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Adrian „Polak” Polański vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – o pas mistrzowski wagi półśredniej
  • Kacper Blonsky vs Mateusz „FIT Lovers” Janusz
  • Krzysztof „Radzik” Radzikowski vs Piotr „Bestia” Piechowiak
  • Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula – „klatka rzymska”, 3×3 m
  • Karolina „Zusje” Smogulecka vs Marta „Marti Renti” Rentel
  • Patryk „Ryba” Karaś vs Kornel „Koro” Regel
  • Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – Anna Andrzejewska
  • Krystian „Krycha UFC” Wilczak – Maciej „Szewcu” Szewczyk

+ walka otwierająca galę (finał „Road to Armia”)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO