Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) Tak oberwał wczoraj Payet! We Francji wrze po skandalu na boiskach Ligue1!

fot: Twitter.com
Opublikowane 22 listopada 2021, 12:30
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Wczorajszy hit pomiędzy Olympique Lyon, a Olympique Marsylia trwał zaledwie pięć minut. Spotkanie musiało zostać przerwane po tym, jak Dimitri Payet dostał w głowę butelką rzuconą z trybun.

Zawodnik Olympique Marsylia przymierzał się do wykonania rzutu wolnego. Będąc w narożniku boiska, został trafiony półlitrową butelką z wodą. Francuz padł na murawę, a sędzia Ruddy Buquet odesłał zawodników do szatni.

Mecz nie został wznowiony, o czym po godzinie od zdarzenia poinformował spiker. Sytuacja oburzyła francuską minister sportu, który skomentowała ją w taki sposób:

“To, co wydarzyło się w Lyonie, jest nie do przyjęcia. W pełni wspieram Dimitriego Payeta. Potrzebujemy surowych sankcji oraz ogólnej, natychmiastowej i radykalnej świadomości wszystkich osób w piłce nożnej. Nie możemy pozwalać, aby zawodnicy byli atakowani w ten sposób. Takie czyny muszą prowadzić przynajmniej do automatycznego zatrzymywania meczów” – mówiła Roxana Maracineanu.

Osoba, która rzuciła butelką, szybko została namierzona i obecnie przebywa w areszcie. Nie wiemy jeszcze na, kiedy został przełożony mecz. Decyzja o nowym terminie zostanie podjęta w najbliższych dniach.

To nie pierwszy taki przypadek we Francji. Podczas spotkania OGC Nicea – Olympique Marsylia butelka również powędrowała w stronę Payeta. Wtedy Francuz odrzucił ją w stronę trybun, co spowodowało, że na murawie pojawiło się kilka osób, które wdały się w przepychanki z zawodnikami. Wtedy mecz również został przerwany i dokończony w innym terminie.

19 września doszło także do zamieszek podczas derbowego meczu RC Lens z Lille. Wtedy mecz postanowiono dograć do końca, lecz nie obyło się bez zatrzymań, osób, które wdały się w bójki.

Oto jak Payet oberwał butelką:

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!

-> Otwieram konto, odbieram bonus

Rejestracja zajmuje 30 sekund!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments