piątek, 3 grudnia, 2021
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Tak oberwał wczoraj Payet! We Francji wrze po skandalu na boiskach...

(VIDEO) Tak oberwał wczoraj Payet! We Francji wrze po skandalu na boiskach Ligue1!

Wczorajszy hit pomiędzy Olympique Lyon, a Olympique Marsylia trwał zaledwie pięć minut. Spotkanie musiało zostać przerwane po tym, jak Dimitri Payet dostał w głowę butelką rzuconą z trybun.

Zawodnik Olympique Marsylia przymierzał się do wykonania rzutu wolnego. Będąc w narożniku boiska, został trafiony półlitrową butelką z wodą. Francuz padł na murawę, a sędzia Ruddy Buquet odesłał zawodników do szatni.

Mecz nie został wznowiony, o czym po godzinie od zdarzenia poinformował spiker. Sytuacja oburzyła francuską minister sportu, który skomentowała ją w taki sposób:

„To, co wydarzyło się w Lyonie, jest nie do przyjęcia. W pełni wspieram Dimitriego Payeta. Potrzebujemy surowych sankcji oraz ogólnej, natychmiastowej i radykalnej świadomości wszystkich osób w piłce nożnej. Nie możemy pozwalać, aby zawodnicy byli atakowani w ten sposób. Takie czyny muszą prowadzić przynajmniej do automatycznego zatrzymywania meczów” – mówiła Roxana Maracineanu.

Osoba, która rzuciła butelką, szybko została namierzona i obecnie przebywa w areszcie. Nie wiemy jeszcze na, kiedy został przełożony mecz. Decyzja o nowym terminie zostanie podjęta w najbliższych dniach.

To nie pierwszy taki przypadek we Francji. Podczas spotkania OGC Nicea – Olympique Marsylia butelka również powędrowała w stronę Payeta. Wtedy Francuz odrzucił ją w stronę trybun, co spowodowało, że na murawie pojawiło się kilka osób, które wdały się w przepychanki z zawodnikami. Wtedy mecz również został przerwany i dokończony w innym terminie.

19 września doszło także do zamieszek podczas derbowego meczu RC Lens z Lille. Wtedy mecz postanowiono dograć do końca, lecz nie obyło się bez zatrzymań, osób, które wdały się w bójki.

Oto jak Payet oberwał butelką:

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!

-> Otwieram konto, odbieram bonus

Rejestracja zajmuje 30 sekund!

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze