Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Materla powróci na KSW 66? Maciej Kawulski odpowiada! “Dostał ofertę adekwatną do ostatnich miesięcy jego funkcjonowania”

Materla powróci na KSW 66? Maciej Kawulski odpowiada! "Dostał ofertę adekwatną do ostatnich miesięcy jego funkcjonowania"
Fot. YouTube
Opublikowane 24 listopada 2021, 12:02
przez Przemek Krautz
0
0
3 komentarze

Szef organizacji KSW zabrał głos w sprawie powrotu Michała Materli. Niedawno fighter ogłosił, że kończy swoją współpracę z EFM Show.

Michał Materla z organizacją KSW był związany przez ponad 14 lat. Przez ten czas stoczył 25 pojedynków, z których 19 razy wychodził zwycięsko. Łącznie w całej karierze zwyciężył 30 z 38 pojedynków, w tym 10 przez nokaut i 13 przez poddanie.

“Cipao” był również mistrzem wagi średniej. Swój tytuł wywalczył w 2012 roku i do 2015 roku obronił go czterokrotnie. Ostatni raz w KSW walczył w listopadzie 2020 roku i już w pierwszej odsłonie przegrał przez TKO z Roberto Soldiciem.

Niespodziewanie w kwietniu Materla ogłosił, że to koniec jego przygody w KSW. Co ciekawe, o jego decyzji nie wiedzieli nawet szefowie organizacji. Przekazał ją jedynie za pośrednictwem swoich social mediów.

Fighter rozstał się z KSW, aby podjąć współpracę z EFM Show, organizacją, w której był jednym z głównych inwestorów. W projekt zaangażował się razem ze swoim bratem i menadżerem Norbertem Sawickim. Dla EFM Show “Cipao” stoczył jeden pojedynek, a niedawno ogłosił, że to koniec jego działalności w tej federacji.

Podjęliśmy decyzję o zakończeniu z dniem 2 listopada 2021r. naszej działalności w EFM SHOW S.A. Odsprzedajemy nasze akcje dotychczasowym wspólnikom, którzy mają inną wizję na dalszy rozwój tego projektu. My natomiast będziemy dalej kontynuować przygodę ze sztukami walki i MMA. Zaangażowanie w EFM Show było dla nas niezwykłym doświadczeniem zawodowym, i możliwością sprawdzenia się w roli organizatorów mieszanych sztuk walki – czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu na Facebooku.

Szybko pojawił się pytania, czy fighter wróci do organizacji KSW, w której walczył przez niemal całą karierę. Niedawno Materla potwierdził, że jest zainteresowany starciem z Mariuszem Pudzianowskim.

Teraz głos w programie “Klatka po klatce” dla portalu Sportowe Fakty zabrał Maciej Kawulski, który zdradził, że zawodnik dostał już ofertę walki na KSW 66, jednak nie wiadomo, z jakim rywalem.

Sytuacja jest czysta. Michał jest w takim momencie swojej kariery, w którym wszystko, co mogliśmy dla siebie zrobić, to zrobiliśmy i nie mamy wobec siebie zobowiązań i bardzo mi zależy na takiej czystej retoryce. Nie, że “przecież ja tyle dla ciebie zrobiłem, a ty tyle dla mnie zrobiłeś”, tylko w zasadzie oferty.

Złożyliśmy mu ofertę adekwatną do ostatnich miesięcy jego egzystowania i funkcjonowania w MMA. A to przede wszystkim jego nieudany projekt w postaci organizacji, która nie odniosła żadnego sukcesu, a na 10 rzeczy do zrobienia 10 zrobiła źle, a na dodatek to niezbyt porywające walki w wykonaniu Michała. O tym jako fani możemy sobie szczerze powiedzieć.

Złożyliśmy więc odpowiednią ofertę. Uważam, że fakt, że gala odbędzie się w jego mieście, wyzwoli w nim takie poczucie, że powie: ok, muszę zapłacić frycowe za czas, kiedy mnie tutaj nie było, wybrałem swoją drogę, ale nie wyszło mi. Nie zrobię tego dla promotorów, dla Maćka, ale dla fanów i kibiców, którzy przyjdą dla mnie na halę.

Źródło: Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO