(VIDEO) Co tam się stało!? Wygrali mecz, nie oddając nawet strzału!

fot: YouTube
Opublikowane 24 listopada 2021, 16:24
0
0

Do niespotykanej sytuacji doszło zeszłej nocy w rozgrywkach MLS. W 1/8 finału rundy play-off Seattle Saunders mierzyło się z Real Salt Lake. Przyjezdni wyszli z tego pojedynku zwycięsko, choć nie oddali ani jednego strzału!

Faworytem spotkania była drużyna z Seattle. Play-offy w MLS to tylko jedno spotkanie, a gospodarzom miały pomóc trybuny. Zgodnie z przypuszczeniami miejscowi napierali na przyjezdnych, spychając ich do głębokiej defensywy.

Gracze z Salt Lake tego wieczoru mogli jedynie rozgrywać piłkę na własnej połowie, a właściwie to wybijać ją i oddalać kolejne ataki gospodarzy. Seattle Saunders według statystyk miało w tym spotkaniu 21 sytuacji bramkowych.

Ciężko tu jednak nie dostrzec winy w ofensywie miejscowych. Piłkarze ze Seattle tylko 3 razy celnie uderzyli na bramkę rywali. Do tego dołożyli 8 chybionych uderzeń oraz 10 strzałów, które zostały zablokowane.

Real Salt Lake wytrzymał podstawowy czas gry i dogrywkę. W rzutach karnych szanse się wyrównały, a nieszczęśliwcem, który przestrzelił swoją jedenastkę, został Kelyn Rowe. To bardzo rzadka sytuacja, aby zespół, który “nie istniał” na boisku przez 120 minut wychodził zwycięsko z rywalizacji.

Real Salt Lake w 1/4 finału zagra ponownie na wyjeździe. Tym razem ich rywalem będzie Sporting Kansas City, który we wcześniejszej rundzie pokonał 3:1 Vancouver Whitecaps.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!