poniedziałek, 16 maja, 2022
Strona głównaPunch DownZnamy przyczynę śmierci "Walusia"! Szpital potwierdził tragiczne informacje

Znamy przyczynę śmierci „Walusia”! Szpital potwierdził tragiczne informacje

Znamy przyczynę śmierci Artura „Walusia” Walczaka, który od ponad miesiąca przebywał w śpiączce po gali PunchDown 5.

22 października odbyła się gala PunchDown 5, po której jeden z zawodników w ciężkim stanie trafił do szpitala. „Waluś” wziął udział w turnieju slapfightingu, który polega na uderzeniu oraz przyjęciu ciosu z otwartej dłoni, czyli tak zwanego „liścia”.

Artur Walczak w zawodach, których stawką było 50 tysięcy złotych, doszedł do etapu półfinałowego. Wówczas zmierzył się z Dawidem „Zalesiem” Zalewskim, który potężnym ciosem znokautował „Walusia”. Posłany na deski zawodnik został wyniesiony ze sceny na noszach.

Zawodnik po nokaucie odzyskał świadomość i był przytomny. Niestety niedługo później musiał zostać przewieziony z gali do szpitala. Tam przeszedł operację i walczył o swoje życie.

Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej i z wybudzeniem czekali, aż do momentu, gdy zejdzie obrzęk mózgu, bo inaczej „Waluś” nie wytrzymałby z bólu. Po miesiącu podjęto próby wybudzenia zawodnika ze śpiączki, jednak okazały się nieskuteczne.

Dzisiaj nad ranem media obiegła informacja o tym, że Artur Walczak zmarł w wieku 46 lat.

Dziennikarz RMF, który rozmawiał ze szpitalem, przekazał, co było przyczyną zgonu byłego strongmana – Zmarł Artur 'Waluś’ Walczak znokautowany podczas gali PunchDown. Powodem śmierci była niewydolność wielonarządowa wynikająca z nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego – podaje szpital.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

4 KOMENTARZE

  1. Trochę durna śmierć, a być może selekcja naturalna, bo kto przy zdrowych zmysłach daje się bić po ryju bez żadnej obrony… W Boksie chociaż starają się bronić, amortyzować uderzenia, a tutaj? Masz stać i przyjąć… To nawet nie sport, stoisz i czekasz jak dziwka na strzał od alfonsa… W zasadzie sprzedają się…

    • Nic w kontrakcie jest klauzula dotyczącą śmierci nie obwiniającą drugiej osoby każdy z zawodników musi podpisać inaczej nie weźmie udziału podpisując to jestes świadomy konsekwecji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze