Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Łomot w hicie Ekstraklasy! Trudno uwierzyć, że to był pojedynek zespołów z ligowego podium

fot: Screenschot
Opublikowane 27 listopada 2021, 19:29
0
0

W hicie 16 kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin gościła u siebie Lechię Gdańsk. Chyba nikt przed meczem nie sądził, że to spotkanie zakończy się aż tak dużą przewagę jednej z drużyn.

Pogoń Szczecin już w 8. minucie stanęła przed szansą otworzenia wyniku, bowiem Jean Carlos został sfalowany przez Kuciaka w polu karnym Lechii. Jedenastkę na bramkę zamienił Damian Dąbrowski.

Lechia praktycznie nie istniała w pierwszej połowie spotkania. Przyjezdni skonstruowali tylko jedną akcję, i to właśnie po niej strzelili gola. W 27. minucie świetnym dograniem popisał się Makowski, a całość wykończył Łukasz Zwoliński.

Dziesięć minut później odpowiedzieli Portowcy. Grosicki podał do Luki Zahovicia, a ten dał gospodarzom ponowne prowadzenie.

Po powrocie na murawę miejscowi szybko doprowadzili do stanu 3:1. Drugim trafieniem popisał się Zahović. Asystował mu ponownie Grosicki. W 55. minucie było już 4:1. Tym razem bramkę zdobył Sebastian Kowalczyk.

Lechia nie miała już nic do stracenia, więc ratowała się rozpaczliwymi strzałami, które w głównej mierze nie były celne. Rywali w 70. minucie dobił Michał Kucharczyk. 5:1 to istny pogrom!

Dzięki wygranej Pogoń przeskoczyła Lechię w ligowej tabeli i wspięła się na drugą lokatę.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!