Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Gwiazda dolała oliwy do ognia. “Został drugim polskim papieżem po Janie Pawle. I co? Messi wygrał Złotą Piłkę”

Fot. YouTube / Screenshot
Opublikowane 30 listopada 2021, 11:30
przez admin
0
0
Brak komentarzy

Każdego roku plebiscyt Złotej Piłki wywołuje spore emocje. Ten rok jednak dla Polaków pod tym względem jest wyjątkowy, ponieważ mógł go wygrać Robert Lewandowski.

No właśnie – mógł – a jednak nie wygrał. Zwycięzcą po raz siódmy w karierze okazał się Lionel Messi i tym samym uciekł Cristiano Ronaldo pod względem zdobytych Złotych Piłek o dwa trofea. Polak na razie nie zdobył ani razu tej wyjątkowej nagrody.

Sam Messi podczas gali przyznał, że Robert Lewandowski powinien ją otrzymać w ubiegłym roku, ale wtedy z powodu pandemii plebiscyt odwołano, a nagrody nie otrzymał nikt. Nikt też z France Football nie doszedł do wniosku, że byłoby dobrze w tym roku wręczyć zaległą nagrodę.

W tych okolicznościach ogłoszenie zwycięzcą Messiego wywołało ogromne emocje, a także kontrowersje. Lewandowski zdecydowanie jest najskuteczniejszym strzelcem ostatniego sezonu i zapewne dlatego dla pocieszenia organizatorzy wręczyli mu dodatkową nagrodę “Dla najlepszego strzelca”. Z drugiej strony to Messi wraz z Argentyną zdobył Copa America, a z Barceloną mniej prestiżowy Puchar Króla.

Ostre podsumowanie plebiscytu

Norweski napastnik – Jan Age Fjortoft – po ogłoszeniu tegorocznego zwycięzcy nie przebierał w słowach. O ile krytyka w takich sytuacjach zdarza się często, to jednak gwiazdy rzadko pozwalają sobie na tak dosadne i kontrowersyjne reakcje. Napisał on na Twitterze: “Sezon 2026/2027. Lewandowski właśnie strzelił 63 gole w roku. Odkrył najlepszą w historii szczepionkę na COVID. Wygrał Ligę Mistrzów. Został drugim polskim papieżem po Janie Pawle. Sensacyjnie wygrał mistrzostwa świata z Polską. I co? Messi wygrał Złotą Piłkę”.

Te wyjątkowo prześmiewcze słowa w dużym stopniu oddają to, co wydarzyło się wczoraj w Paryżu. Eksperci z całego świata nie potrafią zrozumieć, dlaczego Lewandowski ponownie nie został odpowiednio doceniony i za co tak właściwie Messi otrzymał Złotą Piłkę. Często się słyszy, że to był najsłabszy sezon Argentyńczyka ze wszystkich, w których otrzymywał to wyróżnienie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments