środa, 26 stycznia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaBundesliga zbyt mało prestiżowa? Muller podsumowuje wyniki Złotej Piłki

Bundesliga zbyt mało prestiżowa? Muller podsumowuje wyniki Złotej Piłki

Faktem, że Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki, jest rozczarowanych wiele osób. Wśród nich znajduje się również jego zespołowy kolega – Muller.

Jeszcze przed rozstrzygnięciem plebiscytu Złotej Piłki słyszało się głosy, że liczba bramek zdobytych przez Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze – mimo iż imponująca – to jednak nie aż tak znacząca.

Zdaniem części ekspertów bramki strzelone w Premier League czy w Primera Division są bardziej znaczące od pozostałych lig. To samo tyczy się ewentualnych ligowych trofeów, które również brane są pod uwagę w plebiscycie Złotej Piłki – a przynajmniej w teorii.

W końcu Messi w ostatnim roku mógł się poszczycić „tylko” Pucharem Króla zdobytym z Barceloną. Sukces w Copa America z reprezentacją Argentyny jest oczywiście nie do podważenia i to był chyba główny argument przemawiający za Leo.

Muller o Złotej Piłce

Taki stan rzeczy potwierdzają również słowa Mullera, który zauważa, że sukcesy zdobywane w niemieckiej lidze to jednak trochę za mało w skali międzynarodowej.

Z bawarskiego, polskiego, a także niemieckiego punktu widzenia przyznanie Złotej Piłki w poniedziałkowy wieczór było zdecydowanym rozczarowaniem. Chociaż jestem w branży od dłuższego czasu i dlatego nie byłem zaskoczony wynikiem, cała sytuacja doprowadziła mnie do wniosku, że mamy świetnych piłkarzy w Bundeslidze. Dla zdobycia uznania na całym świecie konieczne są jednak dalsze sukcesy międzynarodowe (tłum. Interia).

Muller dodał również, że jego zdaniem Złotą Piłkę powinien otrzymać ktoś inny, ale i tak pogratulował Messiemu nagrody. – Gratulacje dla Lionela Messiego za wygranie Złotej Piłki. Nawet jeśli uważam, że tym razem Robert Lewandowski zasłużył na to trofeum bardziej (tłum. Interia).

Źródło: Interia

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze