Opublikowane 1 grudnia 2021, 10:06
przez admin
0
0

Stara Dama tym razem nie zawiodła swoich kibiców. Juvenstus wygrał wyjazdowe spotkanie z Salernitaną.

Ostatnie spotkania Juventusu to rollercoaster dla ich kibiców. Stara Dama kilka dni temu przegrała spotkanie 0:1 z Atalantą Bergamo, a wcześniej odniosła bolesną porażkę z Chelsea. Przypomnijmy, że Anglicy w tym spotkaniu rozgromili Juve 4:0.

Tym razem jednak znów Juventus stanął na wysokości zadania i spokojnie pokonał niżej notowaną Salernitanę, co nie oznacza, że gospodarze również nie mieli swoich okazji. W meczu wystąpił ten Polak – Wojciech Szczęsny.

Skuteczny Juventus

W spotkaniu z Salernitaną Juventus grał topornie, ale gospodarze też stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji. Wynik meczu otworzył w 21. minucie Dybala. Argentyńczyk huknął potężnie z pierwszej piłki z 16 metra, nie pozostawiając żadnych szans bramkarzowi gości.

Zaledwie dwie minuty później padła kolejna bramka po stałym fragmencie gry, ale ta nie została uznana. Po sprawdzeniu przez VAR okazało się, że zawodnik Juventusu wcześniej najprawdopodobniej faulował.

Kolejny gol padł dopiero w drugiej połowie. W 70. minucie tuż sprzed bramki piłkę do siatki skierował Morata. Futbolówka przetoczyła się między nogami bramkarza i mieliśmy 0:2.

Goście stwarzali następne dobre okazje, ale wynik pozostał bez zmian. Dybala zepsuł dwie 100% szanse. Najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, a kilka minut później nie strzelił bramki z rzutu karnego.