Wtorek, 21 Maja, 2024

(VIDEO) KSW przypomina, jak Mamed Khalidov zdobył pierwszy tytuł. Ciężki nokaut w 70 sekund!

(VIDEO) KSW przypomina, jak Mamed Khalidov zdobył pierwszy tytuł. Nokaut w 70 sekund!
Fot. YouTube
Opublikowane 1 grudnia 2021, 13:28
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już 18 grudnia dojdzie do największej walki na polskiej scenie MMA. Mamed Khalidov zmierzy się z młodszym o 15 lat Roberto Soldiciem.

Do gali KSW 65 zostało nieco ponad 2 tygodnie. W main evencie czeka na nas emocjonujące starcie dwóch mistrzów. Królujący w dywizji półśredniej Roberto Soldić planuje pokonać Mameda Khalidova i odebrać jego tytuł kategorii średniej.

Z okazji nadchodzącego pojedynku organizacja KSW przypomniała, jak Mamed zdobył mistrzowski tytuł kategorii półciężkiej. Był to jego pierwszy pas w największej polskiej federacji MMA.

W 2009 roku na gali KSW 11 w main evencie Mamed zmierzył się z Brazylijczykiem Danielem Acacio. Starcie zakończyło się już w pierwszej rundzie i trwało zaledwie minutę i 10 sekund.

Widowiskowy Khalidov atakował swojego przeciwnika niespodziewanymi high kickami czy też kolanami na głowę. Podczas wymiany ciosów przy linach trafił Brazylijczyka potężnym podbródkowym, po którym Acacio padł na deski. Gdy Brazylijczyk wylądował na macie, został zasypany kolejnymi mocnymi uderzeniami.

Zanim sędzia przerwał starcie Acacio, był już znokautowany. Tym samym Khalidov sięgnął po pierwszy w swojej karierze tytuł KSW. Kolejny zdobył w 2015 roku, tym razem w kategorii średniej.

Legenda polskiego MMA na tron powróciła w 2020 roku po starciu ze Scottem Askhamem. 41-latek trafił rywala fantastycznym kopnięciem z wyskoku, po którym Brytyjczyk padł na deski.

Teraz przed Mamedem głośny i wyjątkowo trudny pojedynek. Roberto Soldić jest młodszy o 15 lat, jego ciosy są wyjątkowo silne, co potwierdzają jego przeciwnicy. Mistrz kategorii półśredniej znokautował 16 rywali w 19 wygranych pojedynkach.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO