czwartek, 11 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaZłota Piłka: Lewandowski wiedział, że nie wygrał jeszcze przed wyjazdem do Paryża!?

Złota Piłka: Lewandowski wiedział, że nie wygrał jeszcze przed wyjazdem do Paryża!?

Tegoroczny plebiscyt Złotej Piłki pozostawia niesmak wśród wielu ekspertów. Po poniedziałkowej gali wychodzą na światło dzienne kolejne szczegóły z nim związane.

Wszyscy wiedzieli, że tegoroczna Złota Piłka trafi albo do Roberta Lewandowskiego, albo do Lionela Messiego. Wśród faworytów wymieniano jeszcze Jorginho, który ostatecznie zajął trzecią pozycję w plebiscycie.

Wiele źródeł donosiło na kilka dni przed rozstrzygnięciem plebiscytu, że zwycięzcą będzie po raz kolejny Argentyńczyk. Nikt jednak z nominowanych do końca nie puścił pary z ust. Dopiero chwilę przed finałem plebiscytu Robert Lewandowski wspomniał, że wiedział, po co jedzie do Paryża, i że niespodzianki nie będzie. Z tych słów można było wywnioskować, że najwidoczniej Robert faktycznie zna już wyniki plebiscytu.

Niemiecki „Bild” o Lewandowskim

Jak wskazują niemieccy dziennikarze, Lewandowski, jadąc do Paryża, wiedział już, że nie otrzyma głównej nagrody. Stąd też trudno było szukać rozczarowania na jego twarzy w momencie ogłoszenia wyników.

Już trzy dni przed galą wiedział, że będzie drugi za Messim. Lewandowski jednak pokazał prawdziwą wielkość. W swoim podziękowaniu za nagrodę dla najlepszego napastnika promieniał jak zwycięzca. Na miejscu była też jego mama Iwona i żona Anna” (tłum. sportowefakty.wp.pl) – możemy przeczytać w „Bild”.

Lionel Messi w swoim wystąpieniu oświadczył, że Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę za ubiegły rok i jego zdaniem powinien ją otrzymać od France Football. Co więcej, wygląda na to, że ten scenariusz jest nadal w jakimś stopniu prawdopodobny, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Który z Murańskich ma szansę w walce z Tańculą? Kacper Błoński...

0
Kacper Błoński w wywiadzie udzielonym Fansportu TV wypowiedział się na temat szans obu Murańskich w walkach z Arkadiuszem Tańculą. "Crusher" jest przekonany co do jednego z pojedynków!