(VIDEO) Co za bramka w Premier League! Wykorzystał fatalne nieporozumienie!

Opublikowane 2 grudnia 2021, 22:24
0
0

W hicie 14. kolejki Premier League Manchester United podejmuje Arsenal Londyn. Wynik do przerwy do 1:1. Bramkę otwierającą wynik strzelił Emil Smith Rowe. Trzeba przyznać, że wpisał się on na listę strzelców w dość specyficznych okolicznościach.

To była 13. minuta meczu. Kanonierzy przymierzali się do rzutu rożnego. Po wrzuceniu piłki w pole karne, jeden z defensorów Czerwonych Diabłów wybił piłkę za szesnasty metr.

W międzyczasie na murawę padł David De Gea. Sędzia nie przerwał gry. Piłka wybita przez obrońcę Manchesteru trafiła pod nogi Emila Smith Rowe’a. Ten przytomnie zauważył, że golkiper gospodarzy nie jest w stanie interweniować i szybko oddał strzał na bramkę.

Początkowo bramka nie została uznana, ponieważ arbiter uznał, że De Gea był faulowany przez kogoś z Arsenalu. VAR wykazał jednak, że zrobił to… klubowy kolega Hiszpana Fred.

Oto cała sytuacja:

Nie obyło się bez dyskusji, lecz według przepisów w takiej sytuacji gra nie powinna zostać przerwana, a gol został zdobyty prawidłowo. Tuż przed przerwą Manchester United za sprawą Bruno Fernandesa doprowadził do wyrównania. Co ciekawe asystował mu właśnie Fred.