Niedziela, 26 Maja, 2024

Poznaliśmy szczegółowe wyniki głosowania na Złotą Piłkę 2021! Europa była za Lewandowskim!

fot: YouTube
Opublikowane 4 grudnia 2021, 13:21
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

France Football udostępnił głosy poszczególnych dziennikarzy, którzy brali udział w wyborze najlepszego zawodnika 2021 roku. Stary Kontynent wskazał na Lewandowskiego. Reszta świata była jednak za Messim.

Różnica pomiędzy Lewandowskim a Messim była niewielka i wyniosła 33 punkty. Co prawda zdarzyły się już mniejsze różnice jak te pomiędzy Leo, a Virgilem Van Dijkiem w 2019 roku, kiedy to obu zawodników dzieliło 7 punktów.

Niemniej jednak tegoroczne wyniki głosowania wzbudziły sporo kontrowersji. Wiele piłkarskich osobowości otwarcie wyraziło swoje niezadowolenie z końcowych wyników plebiscytu.

Grzmiała o tym polska i niemiecka prasa. Wyniki nieprzychylnie skomentowali min. Thomas Mueller, Patrice Evra, Mohammed Salah, Cristiano Ronaldo czy też Zlatan Ibrahimović.

Dzisiaj France Football podzieliło się szczegółowymi wynikami głosowania. Jak się okazuje, europejscy dziennikarze cześciej wybierali Roberta Lewandowskiego niż Leo Messiego. W głosowaniu jedynie z Europy Polak zdobył 198 punktów przy 151 oczkach Argentyńczyka.

Niestety głosujący z innych kontynentów częściej stawali po stronie Messiego. Z ich głosów Leo uzbierał 462 punkty, a Robert 382. Właśnie te głosy przeważyły o decydującym rezultacie.

Oto szczegółowe wyniki głosowania:

France Football rozważa przyznanie Robertowi Lewandowskiemu statuetki za rok 2020. Wtedy plebiscyt nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. Taki ruch popiera wiele piłkarskich osobistości. Sam Leo Messi podczas swojej wypowiedzi po otrzymaniu Złotej Piłki 2021 także zaznaczył, że Robert powinien otrzymać ją rok temu.

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments