Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) KSW przypomina, jak Soldić odzyskał pas. Ciężki nokaut w rewanżu z Du Plessisem

(VIDEO) KSW przypomina, jak Soldić odzyskał pas. Ciężki nokaut w rewanżu z Du Plessisem
Fot. YouTube
Opublikowane 6 grudnia 2021, 12:01
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już coraz bliżej gali KSW 65. Niedługo odbędzie się prawdziwe święto polskich kibiców mieszanych sztuk walki. W main evencie czeka na nas głośny pojedynek.

W walce wieczoru do klatki powróci Roberto Soldić, który zmierzy się z legendą organizacji KSW Mamedem Khalidovem. Stawką pojedynku jest mistrzowski pas kategorii średniej należący do weterana MMA.

“Chorwacki RoboCop” obrał sobie za cel zdobycie drugiego tytułu i zostanie podwójnym mistrzem KSW. Dotychczas udało się to jedynie Mateuszowi Gamrotowi, który jednocześnie był właścicielem pasa kategorii piórkowej i lekkiej.

Dla Soldicia będzie to 23 pojedynek w karierze. Dotychczas wygrał 19 razy, w tym 16 przez nokaut. Aktualnie jest po serii 6 zwycięstw i do walki z Mamedem wyjdzie jako duży faworyt. Eksperci i duża część kibiców uważa, że przed czasem rozprawi się z mistrzem kategorii średniej.

W KSW Soldić odniósł zaledwie jedną porażkę. W kwietniu 2018 roku po raz pierwszy bronił tytułu w starciu z Dricusem Du Plessisem. Mistrz przegrał przez TKO w drugiej rundzie, jednak w rewanżu już 6 miesięcy później odzyskał pas.

Tym razem Roberto Soldić w trzeciej odsłonie trafił rywala mocną serią ciosów. Po jednym z nich Du Plessis po siatce osunął się na matę. “Chorwacki RoboCop” dobił go kolejnymi potężnymi uderzeniami, zanim sędzia zdążył przerwać pojedynek.

Tamtym zwycięstwem Soldić udowodnił, że jest wyjątkowo niebezpiecznym zawodnikiem i może mierzyć się z najlepszymi. Du Plessis bowiem aktualnie włączy w UFC i ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. Najpierw wygrał przez TKO w pierwszej rundzie, a następnie w drugiej odsłonie ciężko znokautował swojego przeciwnika.

Organizacja KSW z okazji nadchodzącego starcia Roberto Soldicia przypomniała, jak fighter powrócił na tron kategorii półśredniej.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO