Piątek, 24 Maja, 2024

(VIDEO) Michał Materla wszedł na Śnieżkę w samych spodenkach! “Odczuwalna temperatura -22 stopnie. Miałem wodę, ale zamarzła”

(VIDEO) Michał Materla wszedł na Śnieżkę w samych spodenkach! "Odczuwalna temperatura -22 stopnie. Miałem wodę, ale zamarzła"
Fot. Instagram
Opublikowane 6 grudnia 2021, 13:24
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Michał Materla pochwalił się kolejnym wejściem na Śnieżkę, będąc prawie nago. Przyznał, że tym razem była to jego najbardziej ekstremalna wyprawa.

To nie pierwszy raz, kiedy były mistrz KSW postanowił pokonać własne słabości i wejść na szczyt ubrany jedynie w buty, spodenki, rękawice i czapkę. Takim samym wyczynem pochwalił się w minionym roku. Wówczas również zdobył Śnieżkę.

Tym razem warunki pogodowe sprawiły, że była to najbardziej ekstremalna tego typu wyprawa w jego życiu. Materla, który aktualnie nie jest związany z żadną organizacją MMA, musiał zmierzyć się z mocnym wiatrem i bardzo niską temperaturą.

Zawodnik w samych spodenkach pokonał 8,5 kilometra. Ubrał się dopiero na szczycie, zanim podjął się zejścia ze Śnieżki. Łączna trasa, jaką pokonał to w sumie 15 kilometrów.

Fighter pochwalił się na swoim Instagramie i zamieścił kilka nagrań oraz zdjęć, a także opis, w którym wyjaśnił, jak przebiegła cała wyprawa.

– Pierwsze w tym roku zimowe wejście na Śnieżkę zaliczone. Było to moje najbardziej ekstremalne wejście z dotychczasowych w mojej zimnolubnej przygodzie.

Ruszyliśmy z naszej stałej bazy @przystanekbavaria przez Jelonke wzdłuż czeskiej granicy na Śnieżkę (8,5km), tam ubrałem się i zszedłem od drugiej strony do domu Śląskiego i czarnym szlakiem pod Kopę (w sumie 15km).

Pogoda i bardzo długi odsłonięty odcinek przed szczytem gdzie nasze ciała były narażone na mocny wiatr 80km/h i odczuwalna temperatura -22C postawiły bardzo wysoko poprzeczkę.

Wszystko to było bardzo wymagające, ale dzięki temu tez na końcu satysfakcjonujące. Znowu dowiedziałem się czegoś o sobie. Dziękuje wszystkim towarzyszom wyprawy za bardzo udany wyjazd! – czytamy pod nagraniem.

– Miałem 1,5L wody ale zamarzła – dodał w odpowiedzi na komentarz jednego z kibiców.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments