środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaKSWMichał Materla powraca do KSW! Odpowiada na słowa Kawulskiego! "To jest cały...

Michał Materla powraca do KSW! Odpowiada na słowa Kawulskiego! „To jest cały Maciek. To było niestosowne”

Już wiemy, kiedy i gdzie Michał Materla stoczy swój kolejny pojedynek. Zawodnik w ostatnim czasie zakończył działalność we własnej organizacji EFM Show.

Materla przez wiele lat walczył dla KSW, jednak niespodziewanie w kwietniu ogłosił, że kończy współpracę z największa w Polsce federacją MMA. Taka decyzja była zaskoczeniem również dla szefów KSW. Jak się okazało, Materla dołączył do EFM Show, organizacji, w której był udziałowcem.

Tam stoczył zaledwie jeden pojedynek i już w listopadzie ogłosił, że odchodzi z federacji. Razem z bratem odsprzedali akcje dotychczasowym wspólnikom, którzy będą odpowiadać za dalsze losy EFM Show.

Szybko pojawiło się pytanie, co dalej? Ostatnio Materli rzucił wyzwanie Cezary Oleksiejczuk, który chciał walczyć z legendą polskiego MMA o mistrzowski tytuł kategorii średniej.

Fighter nie odpowiedział, ale zrobił to jego klubowy kolega Tomasz Romanowski, który w ostrych słowach wypowiedział się o 21-letnim zawodniku. Kibice zauważyli, że być może Materla przekazał przez „Tommy’ego”, co myśli o wyzwaniu Oleksiejczuka.

Maciej Kawulski zdradził również, że złożył ofertę zawodnikowi. Nie powstrzymał się przy tym od wbicia szpili w Materlę. Szef KSW w wywiadzie dla Sportowe Fakty przyznał, że fighter dostał propozycję adekwatną do jego ostatnich działań w MMA.

– Sytuacja jest czysta. Michał jest w takim momencie swojej kariery, w którym wszystko, co mogliśmy dla siebie zrobić, to zrobiliśmy i nie mamy wobec siebie zobowiązań i bardzo mi zależy na takiej czystej retoryce. Nie, że “przecież ja tyle dla ciebie zrobiłem, a ty tyle dla mnie zrobiłeś”, tylko w zasadzie oferty.

– Złożyliśmy mu ofertę adekwatną do ostatnich miesięcy jego egzystowania i funkcjonowania w MMA. A to przede wszystkim jego nieudany projekt w postaci organizacji, która nie odniosła żadnego sukcesu, a na 10 rzeczy do zrobienia 10 zrobiła źle, a na dodatek to niezbyt porywające walki w wykonaniu Michała. O tym jako fani możemy sobie szczerze powiedzieć.

 Złożyliśmy więc odpowiednią ofertę. Uważam, że fakt, że gala odbędzie się w jego mieście, wyzwoli w nim takie poczucie, że powie: ok, muszę zapłacić frycowe za czas, kiedy mnie tutaj nie było, wybrałem swoją drogę, ale nie wyszło mi. Nie zrobię tego dla promotorów, dla Maćka, ale dla fanów i kibiców, którzy przyjdą dla mnie na halę.

Jak się okazało, Michał Materla przyjął ofertę, co potwierdził w wywiadzie dla portalu Sportowe Fakty. Fighter przyznał, że jego trener prowadził rozmowy głównie z FEN i KSW. Natomiast jeśli chodzi o FAME, negocjacje były prowadzone jeszcze wcześniej.

Fighter powróci 15 stycznia na gali KSW 66 i zawalczy przed własną publicznością w Szczecinie. Przyznał, że był to ważny argument podczas negocjacji. Zabrał również głos w związku z wypowiedzią Macieja Kawulskiego.

To jest cały Maciek Kawulski. On potrafi mocno podkręcić odbiorców i w tym momencie był sobą. Uważam, że to było trochę niestosowne i niespójne. Z jednej strony mówił, że zawsze daję dobre walki, a po chwili zaprzeczył samemu sobie i skrytykował mój ostatni występ. Nie było to spójne, ale nie chcę już do tego wracać.

Źródło: Sportowe Fakty

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

PSG chce się pozbyć Neymara. Media: „Jego następcą może być Lewandowski!”

0
Wyczerpała się cierpliwość Paris Saint Germain. Według informacji "El Pais" paryżanie szukają sposobu na pozbycie się Neymara. W grę wchodzi transfer definitywny lub wypożyczenie. Niektóre źródła donoszą, że taki ruch może otworzyć drzwi do gry w Paryżu Robertowi Lewandowskiemu.